Anasayfa » Kamu » 20 Eylül Tarihli Atamalar

20 Eylül Tarihli Atamalar

20 Eylül Tarihli Atamalar

Tarih :
20 Eylül Tarihli Atamalar

Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ait bazı kadrolara ilişkin atama ve görevden alma kararları yayımlandı.

Bugün yayımlanan müşterek kararnameler ile;

1- Başbakanlık

*Başbakanlık Müşaviri Abdulkadir ÇOLAK, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Başbakanlık Müşavirliğine, Burak DEMİRALP atandı.

*Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine (Başbakanlık), Özlem YEMİŞÇİ atandı.

2- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

*Şırnak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Sinan AYDIN atandı.

3- Dışişleri Bakanlığı

*Doğu Avrupa Genel Müdür Yardımcılığına, Yağmur Ahmet GÜLDERE tandı.

*Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Genel Müdür Yardımcılığına, Havva Yonca GÜNDÜZ ÖZÇERİ atandı.

*Silahların Kontrolü ve Silahsızlanma Genel Müdür Yardımcılığına, Serhan Ali YİĞİT atandı.

4- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

*Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Şevket TEKİN, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Bakanlık Müşaviri İbrahim İLBEĞİ,başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

5- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

*Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne, Havva EKSİLMEZ atandı.

*Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne, Haşan EKEN atandı.

*Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne, GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret EROL atandı.

6- Kültür ve Turizm Bakanlığı

*Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cemal TEKKANAT, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Abdüssettar YARAR atandı.

*Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet KORKMAZ, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alını.

7- Millî Eğitim Bakanlığı

*Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü İbrahim ÇAVUŞOĞLU, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

8- Orman ve Su İsleri Bakanlığı

*1. Bölge Müdürlüğüne (İstanbul) Osman DEMİREL atandı.

*10. Bölge Müdürü (Sinop) Oğuz BAYAZİT, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğüne (Samsun) Ahmet KANIK atandı.

*Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 22. Bölge Müdürlüğüne (Trabzon) Mahmut BERBER atandı.

*Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 13. Bölge Müdürü (Elazığ) Muhammed Ali ALTUN, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

9-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

*Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Mehmet Mehdi GÖNÜLALÇAK bu görevinden alınarak Bakanlık Müşavirliğine atandı.

*Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğüne Bakanlık Müşaviri Hızırreis DENİZ atandı.


Bazı büyükelçilerin merkeze alınmasına ve bazı büyükelçiliklere atama yapılmasına ilişkin 27/6/2016 tarih ve 2016/8996 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 27/7/2016 tarih ve 2016/9080 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandı.

Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Rauf Engin SOYSAL bu görevinden alınarak, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine (Büyükelçi) atandı.

Söz konusu Kararlar ile yapılan büyükelçi atamaları şöyle:

ADI - SOYADI HALEN BULUNDUĞU GÖREV ATANDIĞI GÖREV
Osman Bülent TULUN Tayland Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Merkeze
Necip EGÜZ İrlanda Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Merkeze
Rauf Engin SOYSAL Büyükelçi, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi, Büyükelçi
Hüseyin Avni KARSLIOĞLU Almanya Federal Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Merkeze
Hüseyin Avni BOTSALI Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültiir Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi, Büyükelçi Merkeze
Ahmet Altay CENGİZER Büyükelçi, Genel Müdür Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilat) Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi, Büyükelçi
Ali Rifat KÖKSAL Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Tacikistan Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi
Nuri Kaya BAKKALBAŞI Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Kosta Rika Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi
Hakkı Taner SEBEN

Singapur Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Merkeze
Murat LÜTEM Elçi, Müsteşar Özel Müşaviri

Singapur Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Murat Yavuz ATEŞ

Myanmar Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Merkeze
Haydar Kerem DİVANLIOĞLU Elçi, Genel Müdür Yardımcısı

Myanmar Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Sedat ÖNAL

Ürdün Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Merkeze
Murat KARAGÖZ Moğolistan Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Ürdün Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Ergin SONER

Gambiya Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Merkeze
İsmail Sefa YÜCEER Atina-Pire Başkonsolosluğu Birinci Sınıf Başkonsolosu

Gambiya Nezdinde

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler