Anasayfa » Kamu » Sağlık Bakanı Akdağ: 20 bin sözleşmeli personel alacağız

Sağlık Bakanı Akdağ: 20 bin sözleşmeli personel alacağız

Sağlık Bakanı Akdağ: 20 bin sözleşmeli personel alacağız

Sözleşmeli personel alımı ile ilgili Sağlık Bakanı'ndan açıklama geldi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız" dedi. Bakan, aile hekimlerinin hafta sonu tutukları zorunlu nöbet uygulamasının ise kaldırılacağını söyledi.

Tarih :
Sağlık Bakanı Akdağ: 20 bin sözleşmeli personel alacağız

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anadolu Ajansı  Editör  Masası'na konuk oldu.birlerce aile hekimini beklediği haberi veren Bakan akdağ, nöbet uygulamasını kaldıracaklarını söyledi. Sene sonunüa kadar 20 bin sözleşmeli personel alacaklarını dadile getiren Bakan Akdağ7ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiye, bölgenin  kudretli bir devleti olarak elbette kendi halkı için ve Suriye halkı için  gerekenleri yapacaktır. Bunu yapmak gerekiyordu, yaptık ve çok da başarılı  biçimde gerçekleşti.

20 BİN PERSONEL ALINACAK

 Eylül ayına  yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sözleşmeli sağlık personelini  inşallah göreve başlatacağız.

AİLE HEKİMLERİNE NÖBET UYGULAMASI 

Aile  hekimlerinin hafta sonları ayda 8 saat zorunlu nöbet tutmasıyla ilgili  mevzuatımız vardı. Bununla ilgili mevzuatı değiştirdik, kanuna yazdık. Şu anda en  son yaptığımız torba kanunla birlikte Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız da  onaylarsa, aile hekimleri zorunlu olarak ayda 8 saat nöbet tutmak durumunda  kalmayacak.

 ASKERİ HASTANELERİN DEVRİ 

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na  devredilmesi  ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde  devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri  tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış  olacağız.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler