Anasayfa » Kamu » Sağlık Bakanlığı'ndan Memurlar için yeni rapor genelgesi

Sağlık Bakanlığı'ndan Memurlar için yeni rapor genelgesi

Sağlık Bakanlığı'ndan Memurlar için yeni rapor genelgesi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, yayınladığı genelge ile kamu görevlilerine doktorlar tarafından verilen istirahat raporlarında başhekimlik onayını kaldırdı

Tarih :
Sağlık Bakanlığı'ndan Memurlar için yeni rapor genelgesi

Gerekli kurallara uyulmaması halinde 'PKK ve FETÖ/PDY örgütüne yardım ve suça iştirak' fiili işlenmiş olabileceğine dikkat çekerek doktorları uyardı.

Müsteşar Prof. Dr. Eyüp Gümüş'ün imzasıyla 81 il valiliğine, kamu ve üniversite hastanelerine gönderilen genelgede, hastanelerde rapor verilen personel için uyulması gereken e-rapor prosedürü ve başhekimlik onayı ile OHAL uygulamasından sonraki genelgeler hatırlatıldı. Genelgede şöyle denildi:

"İstirahat raporlarının Sosyal Güvenlik Kurumu İş Göremezlik Uygulaması (e-Rapor Sistemi) kullanılarak, raporların düzenlenmesi ve ön provizyon uygulamasına geçilmiştir. Mevcut genelgenin yayınlanmasından itibaren ise kamu, üniversite ve özel sektöre ait tüm sağlık hizmet sunucularında memur ve diğer kamu görevlileri için düzenlenen istirahat raporlarında başhekimlik onay ve mührü aranmayacak olup, sistemden alınan çıktı, raporu düzenleyen hekim veya hekimlerce kaşe ve imzalanacaktır. Usule ve fenne aykırı rapor düzenlenmesi, ilgilileri genel olarak adli ve idari yönden sorumlu kılacağı gibi, somut olaya göre FETÖ/PDY, PKK gibi suç örgütlerine yardım ve suça iştirak fiilini de oluşturabilecektir."

Kaynak : SGK Rehberi
Yazar Nuri Pakdil, hastaneye kaldırıldı
PTT Başmüdürünün evine giren hırsız yakalandı
Yargı reformu paketi'nin 7 maddesi daha kabul edildi
2 kişinin öldüğü yangın baba cinneti çıktı
16 Ekim 2019'dan önemli gündem başlıkları
Baraj suyu azalınca su altındaki köprü gün yüzüne çıktı
Mezun olmadan iş buluyorlar
Anneye 100 euro destekte başvurular başladı

Benzer Haberler