Anasayfa » Kamu » FETÖ'cü memurlara yeni bir KHK ile düzenleme yapılacak

FETÖ'cü memurlara yeni bir KHK ile düzenleme yapılacak

FETÖ'cü memurlara yeni bir KHK ile düzenleme yapılacak

Tarih :
FETÖ'cü memurlara yeni bir KHK ile düzenleme yapılacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'cü memurların belirlenmesinde çıkarılacak yeni Kanun Hükmünde Kararname ile bir düzenleme yapılacağını açıkladı.

İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

"Bugünkü Bakanlar kurulu toplantımızda OHAL çerçevesinde iki KHK gündeme gelmiştir. Bunlardan birisi 670 sayılı KHK'dır. Öncelikli olarak bazı bakanlıklarımızdan gelen, FETÖ'cü olduğu tespit edilen kişilerle ilgili düzenlemedir. Bu listede ismi geçen FETÖ mensupları devlet memurluğu vasfını kaybedeceklerdir. Yine bu listede adı geçen kişilerin unvan ve meslek adlarını kullanmaları da mümkün olmayacaktır. Yine kapatılan bu FETÖ'cü terör örgütü ile ilişkili kurum ve kuruluşların mallarının ne olacağı karara bağlanmıştır.

ÜST DÜZEY KAMU PERSONELİNİN GÖREVDEN ALINMASI 

 Özellikle bunlar liste olarak yayınlanacak. Dışişleri, İçişleri, Sahil Güvenlik ve TSK ağırlıklı olarak gelen isimler. Bu isimlerin meslek ünvanlarını kullanması yasaklandı. Bunlar devlete karşı işlenmiş hain bir planın içinde yer aldıkları için memuriyetten atılıyorlar. Devletin en üst kademelerindeki bu ünvanlar, makamlar bunlara devleti korusunlar diye verilmiş ünvanlardır. Devleti yıkmaya kalkışanların bunları kullanmaya hakları yoktur.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler