Anasayfa » GSS » SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

Tarih :
SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, lise ve dengi okullardan mezun olan gençlerin 20 yaşını, yüksek öğrenimden mezun olan gençlerin ise 25 yaşını geçmemek kaydıyla, mezuniyet tarihini takip eden günden itibaren 2 yıl süreyle sağlık hizmetinden faydalanabileceklerini söyledi.

LİSE MEZUNUNA 20 YÜKSEKOKUL MEZUNUNA 25 YAŞINA KADAR SAĞLIK HİZMETİ

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, lise mezunlarında 20, yükseköğrenim mezunlarında 25 yaşını geçmemek üzere, okullardan mezun olanların 2 yıl daha genel sağlık sigortalısı sayılacağını ve prim borçlarına bakılmaksızın bakmakla yükümlü olunan veya hak sahibi kişi sayılmak suretiyle sağlık hizmetlerinden faydalanabileceklerini açıkladı. Kararın 10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandığını söyleyen Tümsek, "Kanunun yürürlük tarihi olan 10 Şubat 2016 tarihinden önce mezun olanlara, mezuniyet tarihini takip eden günden itibaren 2 yıllık sürenin tespiti yapılacaktır. Bu kapsamda olanlar 10 Şubat 2016 tarihi sonrasında 2 yıllık süreden kalan süre kadar sağlık hizmetinden faydalandırılacaktır" dedi.

İl Müdürü Basri Tümsek, konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin İl Müdürlüğü'ne ve Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

Araba alacaklara iyi haber! O markalarda faiz yüzde 0
5 ilde devlet lojmanlarının satışı başlıyor
Yasaklandı! 1 Kasım'dan itibaren...
Sayıştay Başkanlığı sözleşmeli öğretmen alacak! İşte başvuru şartları…
16 Ekim 2019'dan önemli gündem başlıkları
Alman basınının Volkswagen iddiası ne anlama geliyor?
Baraj suyu azalınca su altındaki köprü gün yüzüne çıktı
Çok çay tüketimi kansızlık yapıyor

Benzer Haberler