Anasayfa » Esnaflar (4b) » SGK yönetim kuruluna esnaf çıkarması

SGK yönetim kuruluna esnaf çıkarması

SGK yönetim kuruluna esnaf çıkarması

Tarih :
SGK yönetim kuruluna esnaf çıkarması

6385 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi ile 5502 sayılı Kanunda değişiklik yapılarak Tarımda kendi nam ve hesabına çalışanları temsilen bir yönetim kurulu üyesi atanacak, bunun karşılığı olarak denge sağlamak için başkan yardımcılarından birisine de yönetim kurulu üyeliği verilecektir. Ancak, olağanüstü genel kurul toplantısı Kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren en geç altı ay içinde yapılacağı için seçim yapılana kadar tarımda kendi nam ve hesabına çalışanları temsilen seçilecek üye göreve başlayamayacaktır. Ancak, atama ile gelecek diğer üyenin atanmasına herhangi bir engel bulunmamaktadır. Şimdiden görev alacaklara başarılar diliyoruz

Kaçan yok ki peşine düşülsün

Gazete haberlerine yansıdığı gibi SGK, çift maaş alan emeklilerin peşine düşmedi, zaten bunların bütün bilgileri SGK'da vardı ama gerekli kontroller yapılmadığı veya sisteme gerekli kısıtlamalar konulmadığı için bu durumla karşı karşıya kalındı. Eğer Kanuni düzenleme yapılmamış olsaydı, SGK bu kişilerden yasal faiz alamayacaktı (Kanuna göre ilgililerin borçları yapılandırılacak). Bunun önüne geçilmesi ve sorumluların sıkıntıya girmemesi için yani gerekli tedbirler alınmadığı için oluşan kamu zararının ilgililere rücu edilmemesi için bu düzenlemenin yapıldığını düşünüyoruz.

Özetle kaçan kimse olmadığı için kimsenin peşine düşüldüğü filan söz konusu değildir. Olan şey sadece mevcut helva malzemesinden helva yapılamadığı için tekrar başa dönülerek helva yapılmaya çalışılmasıdır. Herkesi kandırmak mümkündür ama kendimizi kandırmamız mümkün değildir.

 

Kaynak : Yeni Şafak

Benzer Haberler