Anasayfa » Özel Kategoriler » Sandık görevlileri ne kadar ve nereden ücret alacaklar?

Sandık görevlileri ne kadar ve nereden ücret alacaklar?

Sandık görevlileri ne kadar ve nereden ücret alacaklar?

Tarih :
Sandık görevlileri ne kadar ve nereden ücret alacaklar?

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin sandık kurullarında görev yapacak olanlar; başkan ve üye olma durumlarına, kendilerine eğitim ve kurs verilip verilmediğine, devlet memuru olup olmamalarına ve siyasi parti temsilcisi olma durumlarına göre farklı ücretler alacak.

Seçimde sandık kurulu başkanı ve üyesi olarak görev yapacak olanlara, Yüksek Seçim Kurulunun, 13/01/2015 - 20 sayılı ve 23/02/2015 - 233 sayılı Kararları çerçevesinde ödeme yapılacak.

Sandık görevlilerine ödenecek ücret

Yüksek Seçim Kurulu kararlarına göre, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerde sandıklarda görev yapacak personele 64 TL ile 219 TL arasında değişen miktarlarda ücret ödenecek.

Buna göre;

Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına (73 TL X 3) = 219 TL

Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına (73 TL X 3) = 146 TL

Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye (64 TL X 2) = 128 TL

Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye (64 TL X 1) = 64 TL

Siyasi partili üyelere (64 TL X 1) = 64 TL

gündelik ödenecek.

Öte yandan, yurt dışından gelen oy pusulalarının sayım ve dökümünü yapmakla görevli sandık kurulu başkan ve üyelerine de yukarıda belirtilen ücretler ödenecek.

Ücretlerin ödenme yeri

Seçimlerde sandık kurulu başkanı ve üyesi olarak görev yapanlara verilecek ücretler, ilçe seçim kurulu tarafından PTTBank aracılığıyla yapılacak ve elden ödeme yapılmayacak.

Hak sahiplerine yapılacak ödemeler 27 Kasım 2015 Cuma gününe kadar devam edecek. Bu tarihe kadar seçim alınmayan hak edişler malmüdürlüklerinin emanet hesabına yatırılacak. Seçimlerde görevli olup hak edişini süresi içerisinde alamayanlar, seçmen kütük bürosuna müracaat etmeleri halinde malmüdürlüklerinden hak edişlerini alabilecek.

Benzer Haberler