Anasayfa » Medya Haberleri » Özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin yayın yasağı

Özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin yayın yasağı

Özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin yayın yasağı

İstanbul'da özel bir hastanedeki sağlık çalışanının yaşlı hastaya kötü muamelede bulunduğuna dair görüntülere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yayın yasağı kararı alındı.

Tarih :
Özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin yayın yasağı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, görüntülerin farklı mecralarda yayınlandığı ve bu durumun soruşturmanın sağlıklı şekilde yürütülmesine engel olduğu gerekçesiyle, soruşturma tamamlanana kadar dosya kapsamı hakkında yazılı, görsel ve sosyal medyayla internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yasaklanması talep edildi.

Talebi değerlendiren Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, evrak içeriğinin incelenmesinde henüz delillerin tam olarak toplanmamış olduğu, talebin Anayasa'nın 28/3 ve 26/2. maddelerindeki istisnalar kapsamında kaldığı gerekçesiyle, kamu sağlığını dikkate alarak Başsavcılığın talebinin kabulüne karar verdi.

Hakimlik, dosya kapsamı hakkında yazılı, görsel ve sosyal medyayla internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına hükmetti.

İstanbul'da özel hastanedeki sağlık çalışanının, yaşlı ve konuşamayacak durumdaki kadın hastaya hakaret edip, yüzüne para attığı görüntüler sosyal medyada yer almış ve tepki uyandırmıştı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Artık hiçbir örgüt, grup tarafından inançlar istismar edilemeyecek'
Konut projesinde ilk temel ne zaman atılacak?
AYM'nin yeni üyesi Muhterem İnce yemin etti
Özel halk otobüsleri kontak kapattı, Ankara BB açıklama yaptı
Mesai Saati dışında Patrona 'Hakaret' Kovulma Sebebi midir?
Sosyal medya düzenlemesi yürürlüğe girdi!
İşsizlik sigortasından yararlanma şartları nelerdir?
'Sermaye düşmanı değiliz ama sermayenin emeğe düşmanlık etmesine izin vermeyiz'

Benzer Haberler