Tüp Bebek Fiyatları 2022

Tüp Bebek Fiyatları 2022

Tarih :
Tüp Bebek Fiyatları 2022

Günümüzde kısırlık sorunu yaşayan pek çok çift yardımcı üreme tekniklerinden biri olan tüp bebek tedavisine başvurmaktadır. Bu tedavide kadından alınan yumurtalar ile erkekten alınan spermler laboratuvar ortamında döllenmeleri sağlandıktan sonra oluşan embriyo rahme transfer edilmektedir.

Tüp bebek tedavisi çeşitli adımlardan oluşan karmaşık bir süreç olduğu için tedaviye ödenecek ücret herkes için farklı olmaktadır. Çiftlerin yaşadıkları kısırlık sorunları birbirinden farklı olduğu için gerekebilecek ek tedaviler, ilaçlar ve testler ile tüp bebek tedavisi için tek bir fiyat vermek zordur.

Tüp bebek tedavisi bazen ilk denemede başarılı olabilmekle birlikte çiftlerin çoğu bebek sahibi olabilmek için birden fazla kez tedavi görmektedir. Başarısız geçen ilk deneme sonrası süreçte nelerin yanlış gittiği belirlendiğinde sonraki tedavilerin daha başarılı olması sağlanabilmektedir. Bu nedenle süreçten ve masraflarından korkmak yerine en kısa zamanda bir uzmana başvurarak durumunuz hakkında bilgi sahibi olmalı ve gerekli adımları atmalısınız.

Tüp Bebek Fiyatları Neye Göre Değişir?

Tüp bebek tedavisi farklı adımlardan oluşan ve gerektiğinde farklı prosedürlerin uygulanmasını gerektiren bir süreç olduğu için herkes için geçerli tek bir fiyat yoktur. Tüp bebek tedavisinin fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazıları şu şekildedir:

Laboratuvar testleri

Ultrason

Doğurganlık ilaçları

Embriyo dondurma

Diğer prosedürler (mikroenjeksiyon, embriyo tıraşlama gibi)

Klinik ve doktor seçimi

Yukarıda görüldüğü üzere tüp bebek tedavisini etkileyen çeşitli faktörler olduğu için tüp bebek tedavinize ne kadar ücret ödeyeceğiniz, yaşadığınız soruna göre özel olarak belirlenecektir.

Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisi çeşitli adımlardan oluşan bir tedavi olduğu için bu tedavinin farklı aşamalarında farklı masraflarla karşılaşabilirsiniz. Bunların ne olduğunu anlamak ve tedavi masrafınızın neye göre değişeceğini öğrenmek için öncelikle tüp bebek tedavisindeki adımlara aşağıda göz atabilirsiniz.

Ayrıca şu linkten bakabilirsiniz: https://www.bulenttiras.com/tup-bebek-fiyatlari-2022

1. adım: Tedavi planı ve ilaç kullanımı

Tüp bebek tedavinizin ilk adımında doktorunuz size özel olarak bir tedavi planı çıkaracaktır. Bu tedavi planında belirlenecek şeylerin başında ilaç kullanımı gelecektir. Tüp bebekte kullanılan ilaçlar kadının doğal adet döngüsünü değiştirerek tek seferde birden fazla yumurta elde etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Tüp bebekte kullanılan ilaçlar, tedavinin önemli masraf kalemlerinden bir tanesidir. Örneğin, doktorunuz tedavi sırasında FSH adı verilen hormonu almanız için Elonva enjeksiyonunu kullanmanızı isteyebilir. Bu ilacı fiyatı 2022 yılı için 5000-6000 TL arasında değişebilmektedir. İlaçların ücreti tüp bebek tedavisine dahil olmadığı için bu enfeksiyon için ayrıca bir ödeme yapmanız gerekecektir.

2. adım: Yumurtaların toplanması

Doktorunuz yumurtalarınızın olgunlaştığına karar verirse yumurtaları toplamadan önce hCG içeren bir enjeksiyon kullanmanızı isteyecektir. Çatlatma iğnesi olarak da bilinen bu enjeksiyonun ücreti tedaviye dahil olmadığı için ayrıca iğnenin ücretini ayrıca ödemeniz gerekecektir.

3. adım: Embriyo transferi

Yumurtalar toplanıp spermlerle bir araya getirildikten sonra döllenmenin gerçekleşmesi beklenecektir. Döllenme gerçekleştikten sonra ise kaliteli embriyolar seçilerek kadının rahmine transfer edilecektir. Bu süreçte elde edilen kaliteli embriyo sayısı fazlaysa bunlar gelecekte kullanılmak üzere dondurularak saklanabilir.

Ancak embriyo dondurma ve depolama işlemleri tüp bebek tedavisine dahil olmadığı için bunları tercih etmeniz durumunda tedavi masraflarınızda artış olacaktır.

Tüp bebek tedavisinin farklı aşamalarında karşılaşabileceğiniz bu masraflar dışında tedavinin kendisine 2022 yılı için ödeyeceğiniz ücret yaklaşık olarak 15 ila 17 bin TL arasında olacaktır. Bununla birlikte ödeyeceğiniz ek masraflar yalnızca tüp bebek sürecindeki adımlarla sınırlı kalmayıp kısırlığa neden olan faktörler nedeniyle ek prosedürlere başvurmanız nedeniyle artış gösterebilir.

Tüp Bebek Tedavisine Yardımcı Yöntemler

Tüp bebek tedavisi görmek için bir merkeze başvurduğunuzda doktorunuz durumunuzu değerlendirdikten sonra tüp bebek tedavisine yardımcı yöntemlere ihtiyaç duyup duymadığınıza karar verecektir.

Tüp bebek tedavisinde başarı oranını arttırmak için başvurulan yardımcı yöntemlerden bazıları şu şekildedir:

Mikroenjeksiyon: Bu prosedürde ince bir iğne yardımıyla sperm yumurtaya enjekte edilir. Normalde laboratuvar ortamında spermin yumurtayı kendi kendine döllemesi beklense de spermle ilgili sorunlar olması halinde mikroenjeksiyon gerekebilir.

IMSI (Yüksek mikroskobik büyütmeyle seçilmiş sperm mikroenjeksiyonu): Bu tekniğin mikroenjeksiyona göre başarıyı arttırabileceği düşünülmektedir. Erkekten alınan spermlerin şekil olarak mikroskop altında değerlendirildiği bu prosedür genelde geçmişte embriyo sorunları yaşanması ya da şekil bakımından sorunlu spermlerin çok olması durumunda tercih edilmektedir.

Genetik testler: Tüp bebek tedavisinde her çiftin genetik test yaptırması gerekmeyecektir. Ancak anne ve/veya babada genetik hastalıklar varsa tedavinin başarısını arttırmak adına genetik testler yapılarak embriyolar değerlendirilebilir.

Embriyo tıraşlama: Embriyo tıraşlama, embriyo zarında ufak bir delik açılmasıdır. Her zaman gerekli olmayan bu prosedür, embriyonun zarının incelmeye başlamadığı durumlarda tercih edilebilir.

Dondurulmuş embriyo transferi: Önceki tedavilerde dondurulan embriyolar mevcut tedavide kullanılarak yumurtalıkların uyarılması gibi adımları atlamak mümkün olabilir.

Tüp bebek tedavisi dışında ihtiyaç duyabileceğiniz yöntemler tedavi ücretlerine dahil olmadığı için bunlara ayrıca ödeme yapmanız gerekecek ve toplam tedavi masraflarınız artış gösterecektir. Bu yöntemlerden hangilerine ihtiyacınız olacağı konusunda doktorunuz size yardımcı olacak ve en iyi tedavi planlarını sunacaktır.

2022 yılı güncel tüp bebek HYPERLINK "https://www.bulenttiras.com/tup-bebek-fiyatlari-2022"fıyatları HYPERLINK "https://www.bulenttiras.com/tup-bebek-fiyatlari-2022" için tıklayın.

Kaynak : SGK Rehberi
Balıkesir'de komşular arasında çıkan kavgada bıçaklanan baba ile oğlu öldü
ÖSYM'den 'KPSS oturumunda poşeti açılmış soru kitapçığı' açıklaması
Yazar Ahmet Özalp hayatını kaybetti
Kuzu karkas ve dana karkas alım fiyatı artırıldı
Çiğ süt desteğine ilişkin başvuru esasları düzenlendi
Üç ildeki konut fiyat artışı dünya rekoru kırdı!
TOGG'un şarj cihazı ortaya çıktı: Trugo 81 ile kurulmak için hazır
KPSS sabah oturumu başladı
Etkisiz hale getirilen teröristler turuncu ve gri kategoride
Petrol fiyatları ocak ayına döndü
AK Partili Turan'dan 'emekli maaşı' açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan 'TUS' açıklaması
Tekirdağ'da kamyonetin çarptığı kişi öldü
Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na: Arkadaşların senin adaylığın konusunda müttefik değiller
Filistinli ve Türk akademisyenler, göğüs hastalıkları sempozyumunda deneyimlerini paylaştı
25 Eylül 2022 den önemli gündem başlıkları
FETÖ'den yakalanan 10 zanlıdan 1'i muvazzaf asker 3'ü tutuklandı
Bakan Muş: Destek kalemlerimizin en büyük kısmını yazılıma ayırdık
TÜSİAD Başkanı’ndan enflasyon ve faiz tepkisi
Bakırköy'de eski komşusunu satırla öldürdüğü belirlenen zanlı yakalandı

Benzer Haberler