Anasayfa » İşveren » Erdoğan, sendikaları kabul etti

Erdoğan, sendikaları kabul etti

Erdoğan, sendikaları kabul etti

Tarih :
Erdoğan, sendikaları kabul etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve konfederasyon yöneticileriyle buluştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve konfederasyon yöneticilerini kabul etti.

Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve konfederasyon yöneticileriyle bir araya geldi. Görüşmenin ardından heyet adına bir açıklama yapan Türkiye- AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı Eş Başkanı Bendevi Palandöken, "Bizler TOBB, TESK, TÜRK-İŞ, MEMUR-SEN, HAK-İŞ VE TİSK olarak, Türkiye'nin sözü dinlendikçe, sözümüzün dinleneceğini, Türkiye var oldukça var olacağımızı, Türkiye güçlü oldukça güçlü kalacağımızı, çok iyi biliyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan'a sundukları yazıyı okuyan Palandöken, "Her görüşten, her inançtan, her etnik gruptan üyelerimiz var. Hepimiz her şeyden önce huzur içinde çalışmak, üretmek ve ülkemizin büyümesine katkıda bulunmak isteriz. Türkiye bir seçim sürecini daha geride bıraktı. Yerel seçimler bitti. Milli irade tecelli etti, seçim sandığı işlevini bir kez daha başarılı bir biçimde yerine getirdi. Şimdi ilk kez halkoyuyla Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Sonra da genel seçimler gelecek. Siyaset dolu zorlu bir dönemi geride bırakıyoruz. Bu yoğun siyaset gündeminin ardından, herkesin kendi işine odaklanabilmesine fırsat verebilmek için, siyasi ortamın bir an önce yumuşatılmasının son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Küresel ekonomi zorlu bir dönemden geçiyor. İçinde bulunduğumuz iktisadi şartlar hepimizi zorluyor. Üyelerimiz dışarıdan gelen iktisadi şokun olumsuz etkilerini her gün günlük yaşamlarında hissediyorlar. Kimse geleceğinden endişe etmek istemiyor. Yaptığımız çalışmalar, dünün olumsuz etkisini hisseden üyelerimizin gelecek aylar için son derece iyimser olduğunu gösteriyor. Bu iyimserliği destekleyecek en önemli etki siyasette gözle görülebilen bir yumuşama ortamı olacaktır" diye konuştu.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler