Anasayfa » Medya Haberleri » Bahçeli, herkesin yapacağı olmalı deyip şirketlere indirim yapın dedi

Bahçeli, herkesin yapacağı olmalı deyip şirketlere indirim yapın dedi

Bahçeli, herkesin yapacağı olmalı deyip şirketlere indirim yapın dedi

Bahçeli, herkesin yapacağı olmalı deyip şirketlere indirim yapın dedi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, haftalık grup toplantısında şirketlere indirim çağrısında bulunarak, “Herkesin yapacağı fedakarlıklar vardır ve olmalıdır.” dedi.

Tarih :
Bahçeli, herkesin yapacağı olmalı deyip şirketlere indirim yapın dedi

Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü haftalık grup toplantısında şirketlerden sattıkları temel ihtiyaç ürünlerine yüzde 2 ile yüzde 5 arasında değişen oranlarda indirim yapmaları çağrısında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Temelsiz fiyat artışlarının frenlenmesi, hayat pahalılığının düşürülmesi hususunda herkesin yapacağı fedakarlıklar vardır ve olmalıdır. Bilhassa enflasyonla mücadelede gönül birliğini hayata geçirmeliyiz. Mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın toplumsal rahatlama adına, temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır.” dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

YÜZDE 2 İLE 5 ARASINDA İNDİRİME GİDİLMELİ

“İnsanımızın omuzuna çöken ağırlığın, yüklendiği külfetin samimiyetle farkındayız ve onları anlıyoruz. Fakat ekonomik dengelenme ve normalleşmenin günbegün hayata geçtiğinin de görülmesini diliyoruz. Fırsatçıların, karaborsacıların, yangından parsa toplama telaşında olan ahlaksızların inanıyorum ki hevesleri kursaklarında kalacaktır. Vatandaşlarımızın ekonomik sorunlarından istifade ederek servetlerine servet katmanın peşinde olan izansızlarla kıran kırana bir mücadelenin yapılması gerektiğine inanıyor, ezcümle bunu ümit ediyoruz. Temelsiz fiyat artışlarının frenlenmesi, hayat pahalılığının düşürülmesi hususunda herkesin yapacağı fedakarlıklar vardır ve olmalıdır. Bilhassa enflasyonla mücadelede gönül birliğini hayata geçirmeliyiz. Mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın toplumsal rahatlama adına, temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır. Bizim temennimiz, herkesin elini taşın altına koymasıdır. Örtünme, beslenme ve barınma sorunlarının hep birlikte, vicdan seferberliğiyle üstesinden gelmek mümkündür. Karanlıktan şikayet etmek yerine bir mum da biz yakabiliriz. Faiz lobisinin şiddetlenen tazyik ve telkinlerine, zillet ittifakının seriye bağlanan bittik ve tükendik propagandasına hiçbir şekilde kulak asmadan tıpkı Ahilik kültüründe yaşandığı gibi darda ve zorda kalan insanlarımıza şefkat elimizi uzatabiliriz.”

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler