Anasayfa » Medya Haberleri » Genç kız 4 kez çığlık atmış: ‘Kendini attı deriz, yırtarız’

Genç kız 4 kez çığlık atmış: ‘Kendini attı deriz, yırtarız’

Genç kız 4 kez çığlık atmış: ‘Kendini attı deriz, yırtarız’

‘Kendini attı deriz, yırtarız’ Ankara Kızılcahamam’da geçen yıl bir otelin beşinci katından atılarak düştüğü iddia edilen Gamze Açar’ın (17) şüpheli ölümüne ilişkin düzenlenen iddianamede çarpıcı detaylara yer verildi.

Tarih :
Genç kız 4 kez çığlık atmış: ‘Kendini attı deriz, yırtarız’

Ankara Kızılcahamam’da geçen yıl bir otelin beşinci katından atılarak düştüğü iddia edilen Gamze Açar’ın (17) şüpheli ölümüne ilişkin düzenlenen iddianamede çarpıcı detaylara yer verildi.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca şüpheli ölümle ilgili soruşturma tamamlandı.

Olaya karışan beş şüpheli hakkında “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve kasten öldürme” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

BALKONDAN ATARAK ÖLDÜRME

İddianemede, şüphelilerin zorla cinsel istismarda bulunduktan sonra Açar’ı yardım istemek için çıktığı sırada balkondan atarak öldürdükleri belirtilmişti.

'4 KEZ ÇIĞLIK ATTI'

Otelde görev yapan Ö.E.’nin tanık olarak verdiği ifadesinde genç kızın dört kez çığlık attığını dile getirdi.

Ö.E. daha sonra ise, aynı odada kaldığı diğer otel çalışanı arkadaşı M. ile beraber “pat” diye bir ses geldiğini duyduklarını bildirdi.

Penceren baktıklarında aşağıda bir kız çocuğunun yattığını ifade eden tanık Ö.E’nin, şüpheliler arasında gerçekleşen dikkat çekici diyaloğa ilişkin verdiği bilgiler de iddianameye yansıdı.

Şüphelilerin olayın ardından aralarında şu diyaloğu gerçekleştirdiği kaydedildi:

“Ne yapacağız, başımıza kalmasın. Nasıl kurtulacağız bu işten.”

“Saçmalama oğlum, kendini attı deriz, yırtarız. Bizim başımızı yakmazlar, kız zaten yeni geldi.”

DNA izi ifadesini çürüttü

İddianamede, ayrıca şüphelilerden Emre Eker’in ifadesiyle çelişen bir tespit yer aldı. Soruşturma aşamasında Eker, Açar hakkında, “Herhangi bir temasım olmadı. Hatta kendisi ile tokalaşmadım bile. Sadece beş dakika aynı ortamda bulundum. Odada bulunduğumuz esnada aramızda yaklaşık iki metre mesafe vardı” ifadelerini kullanmıştı. Ancak Adli Tıp raporunda Eker’in DNA’sı, Açar’ın sağ el tırnağında çıktı. Söz konusu rapor iddianamede de yer aldı. Adli Tıp raporunda, Açar’ın sağ el tırnak parçasından alınan örneklerin, Eker’in yanı sıra diğer şüpheliler Rıza Doğan ve Mehmet Doğan’ın Y-STR DNA profilleri ile uyumlu olduğu bildirildi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ancak Adli Tıp raporunda, Açar’ın üzerinde DNA’sı çıkan Eker hakkında geçtiğimiz ocak ayında yakalama kararı çıkarıldığı, bir süre firari olan şüphelinin geçen şubat ayında gözaltına alındığı ve tutuklandığı bildirildi. Ankara Batı 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması 7 Eylül’de yapılacak.

Kaynak : Milliyet

Benzer Haberler