Anasayfa » Medya Haberleri » Çizgi filmi paylaşmayan bakanları açıkladı!

Çizgi filmi paylaşmayan bakanları açıkladı!

Çizgi filmi paylaşmayan bakanları açıkladı!

AK Parti'de çizgi filmi paylaşmayan bakanlar belli oldu!

Tarih :
Çizgi filmi paylaşmayan bakanları açıkladı!

AK Parti’nin hazırladığı ve sosyal medya hesabından paylaştığı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef alan çizgi filme vatandaşlardan tepki gelirken partideki kritik kimi isimler tarafından da eleştirilip paylaşılmadı. Yeni kabinede Ticaret Bakanı görevine getirilen Mehmet Muş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gibi pek çok kritik isim de videoya ilgisiz kalmayı seçti.

Cumhuriyet’ten Barış Terkoğlu’nun haberine göre; AK Parti’nin 24 Mart’taki kongresinde göreve gelen Medya ve Tanıtım Başkanlığı, 'Yalan Üretim Merkezi' adlı çizgi film hazırladı. AK Parti içindeki kritik isimler bu paylaşıma kayıtsız kaldı.

VİDEOYA KAYITSIZ KALDILAR

AK Parti’nin 7. olağan kongresinin ardından Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na getirilen Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin videoyu paylaşmadı. Partinin grup başkan vekili Bülent Turan da videoyu paylaşmayan politikacılar arasındaydı. Turan, videoya beğeni işareti koymakla yetindi. Partinin son kongresinde Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini Hamza Dağ’a bırakan Mahir Ünal da videoyu paylaşmadı. Ünal, kongrenin ardından yeni bir görev alarak grup başkan vekili olmuştu. AK Parti grup başkanı Naci Bostancı da videoya ilgisiz kalan isimler arasında yer aldı. Parti Sözcüsü Ömer Çelik de AK Parti’nin resmi hesaplarından duyurulan videoyu paylaşmamayı seçti.

BAKANLAR DA PAYLAŞMADI

Yeni kabinede Ticaret Bakanı görevine getirilen Mehmet Muş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gibi pek çok kritik isim de videoya ilgisiz kalmayı seçti. 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen AK Parti 7’nci olağan kongresinin ardından İzmir milletvekili Hamza Dağ, Medya ve Tanıtım Başkanı olmuştu. Dağ’ın adı, uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan genel merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu ile yakınlığıyla gündeme gelmişti. Önceki gün hazırlanan çizgi film, Dağ’ın parti adına ilk çalışması olarak tarihe geçti. Ancak günler öncesinden duyurulan çizgi film, parti içinde de beklediği etkiyi görmedi.

Kaynak : Cumhuriyet

Benzer Haberler