Eski bakan Selçuk'un Kardemir'den alacağı ücret açıklandı!

Eski bakan Selçuk'un Kardemir'den alacağı ücret açıklandı!

Kardemir YK'ya seçilen eski bakanın alacağı ücret açıklandı! Sözcü gazetesi yazarı görevden alınan eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un KARDEMİR Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kuruluna seçilmesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

Tarih :
Eski bakan Selçuk'un Kardemir'den alacağı ücret açıklandı!

Çiğdem Toker: Kardemir’e eski bakan "seçmek"

Sözcü gazetesi yazarı görevden alınan eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un KARDEMİR Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kuruluna seçilmesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

Toker’in aktardığına göre Selçuk, yaklaşık 40 bin lira kadar maaş alacak.

Çiğdem Toker’in bugünkü köşesinin ilgili kısmı şöyle:

Eski Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KARDEMİR, artık Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu üyesi. Haberlerde “getirildi” dendi ama bu kelime yanıltıcıydı.

İşin aslı şöyle: Eski Bakan Selçuk KARDEMİR'e getirilmedi, “seçildi”. Şirket KAP'a yani Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, “Şirketimizin münhal durumda bulunan yönetim kurulu üyeliğine, şirketimiz yönetim kurulunca Sn. Zehra Zümrüt Selçuk'un seçilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” dedi.

Dolayısıyla “seçildi”, “getirildi”den daha doğru. Ama ne kadar gerçek? (Doğru ile gerçek aynı değildir bildiğiniz gibi)

KARDEMİR'in bu seçimi, şirket yönetiminin özgür iradesiyle yaptığını düşünüyorsanız, devam edin. Tabii ki Selçuk görevden alınınca KARDEMİR yönetimi “özgür iradesiyle” toplandı ve boş bulunan üyelik için en uygun adayın eski bakan olduğuna “özgür iradesiyle” karar verdi. Tıpkı daha önceki yönetim kurulu üyelerinin “seçilmesinde” olduğu gibi…

Bu arada KARDEMİR yönetim kurulu üyeliğinin huzur hakkı ücreti 39 bin 425 TL."

Yazının tamamı için Tıklayınız

 

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler