Anasayfa » Medya Haberleri » Memurlar sessizliği bozdu '3600 ek gösterge unutulmasın'

Memurlar sessizliği bozdu '3600 ek gösterge unutulmasın'

Memurlar sessizliği bozdu '3600 ek gösterge unutulmasın'

Memurlar için sessizliği bozdu '3600 ek gösterge düzenlemesi unutulmasın'

Tarih :
Memurlar sessizliği bozdu '3600 ek gösterge unutulmasın'

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci daha önce açıklanan ve henüz çalışma aşamasında olduğu ifade edilen 3600 ek gösterge için bir paylaşımda bulundu. Kahveci paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketledi. İşte detaylar....

MEMURLAR GARABETTEN KURTARILMALI

Açıklanan enflasyon rakamları için memurların yaşadığı adaletsizliğe dikkat çekerek, "Yetkililer derhal bu duruma müdahale etmeli ve tüm kamu çalışanlarımız ek zam ve bayram ikramiyesi ile desteklenerek %17,14 enflasyona karşılık memurlarımıza %6,1 zam verilmesi garabetinden kurtarılmalıdır" dedi.

MAAŞLARDAN İKİ KAT HIZLI ARTIYOR

"Bir ülkede enflasyon, maaşlara yapılan zamdan iki kat hızlı artıyorsa burada ücret politikalarının belirlenmesinde bir aksaklık gelir dağılımında bir bozukluk var demektir. Yılın daha dördüncü ayında sadece enflasyon kaynaklı erime aylık ortalama 118 TL’ye tekabül etmektedir. Hal böyle olunca enflasyona endeksli maaş artışlarının kamu çalışanlarının alım gücünü nasıl erittiği, gelir dağılımını nasıl bozduğunu da bir kez daha görmüş olduk."

"Sonuç ne olursa olsun kaybedenin daima memur ve emekli olduğu bir sistemde sosyal adaletten söz etmenin imkânı yoktur. Yetkililer derhal bu duruma müdahale etmeli ve tüm kamu çalışanlarımız ek zam ve bayram ikramiyesi ile desteklenerek %17,14 enflasyona karşılık memurlarımıza %6,1 zam verilmesi garabetinden kurtarılmalıdır. "

3600 EK GÖSTERGE

Kahveci Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketleyerek '3600 ek gösterge düzenlemesi unutulmasın...' mesajını paylaştı.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler