Anasayfa » Medya Haberleri » Çalışma Bakanlığı’ndan ilginç cevap! İstihdamdan saymadı

Çalışma Bakanlığı’ndan ilginç cevap! İstihdamdan saymadı

Çalışma Bakanlığı’ndan ilginç cevap! İstihdamdan saymadı

Çalışma Bakanlığı’ndan skandal cevap! İstihdamdan saymadı

Tarih :
Çalışma Bakanlığı’ndan ilginç cevap! İstihdamdan saymadı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ek ders karşılığı çalışan 5 bin personeli istihdamdan saymadı...

Meclis gündemine taşınan AÇSH Bakanlığı’nda ek ders karşılığı çalışan 5 bin personel ile ilgili Bakanlık’tan skandal bir cevap geldi. İstihdam seferberliğinin yürütücülüğünü yapan Bakanlık, bünyesinde çalıştırdığı o personelleri istihdamdan saymadı. Bakanlık, verdiği bu cevap ile asgari ücretin altında ücretler ile çalışan binlerce personelin yıllardır verdiği emeği hiçe saydı.

Millî Gazete’den Ahmet Sesli'nin haberine göre daha önce ‘Aile’de Şok’ manşeti ile gündeme taşıdığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalışan 5 bin ek ders karşılığı çalışan personeller ile ilgili Bakanlık’tan skandal bir cevap geldi.

5 BİN PERSONEL İSTİHDAMDAN SAYILMADI

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman tarafından verilen soru önergesine verilen cevapta, yıllardır Bakanlığın il ve ilçe müdürlüklerinde sosyolog, psikolog, hemşire, sağlık memuru, öğretmen vb. branşlarda ek ders karşılığı çalışan 5 bin personeli istihdamdan saymadı. Öte yandan cevabın sadece içeriği değil, süresi de dikkat çekti. 7 Kasım 2019 yılında verilen soru önergesine Bakanlık yaklaşık 9 ay sonra cevap verdi.

İSTİHDAM ÇELİŞKİSİ

Verilen cevap ülkemizde istihdam anlayışı ile ilgili büyük bir çelişkiyi de ortaya çıkardı. 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ‘Milli İstihdam Seferberliği’ başlatılmıştı. Seferberliğin yürütücülüğünü de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yürütüyordu. Ancak istihdam seferberliğini yürüten ve adında ‘Çalışma’ geçen Bakanlık, “ek ders istihdam yöntemi değildir” diyerek yıllardır kendilerine verilen görevi yerine getiren 5 bin personelin emeklerini hiçe saydı.

 

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler