Kabusu yaşıyorlar: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ

Kabusu yaşıyorlar: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ

2020'nin kabus gibi çökmesinin ardından bu yıla büyük umutlarla girilmişti... Fakat özellikle Endonezya'da 2021 yılı adeta bir korku filmi gibi başladı. Ocak ayının başında yolcu uçağının düştüğü Endonezya'da önceki gün deprem meydana gelmiş ve onlarca insan ölmüştü. Bugün de yanardağın patladığı duyuruldu.

Tarih :
Kabusu yaşıyorlar: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ
2021, Güney Asya ülkesi Endonezya’da çok korkunç bir şekilde başladı… Endonezya’da 17 gün içerisinde bir yolcu uçağı düştü ve onlarca insanın yaşamını yitirdiği şiddetli bir deprem meydana geldiÜlkedeki ilk felaket 9 Ocak’ta yaşandı… 62 yolcu ve mürettebatın bulunduğu Sriwijaya Havayolları’na ait yolcu uçağı Cakarta’daki kalkıştan çok kısa bir süre sonra düştü. Arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, uçağın kara kutusu geçen hafta içinde bulundu. Yetkililer kazadan sağ kurtulan olmadığını açıklarken yaşamını yitirenlerin kimlik tespitleri yapılmaya devam ediyor.

TOPRAK KAYMASI 11 İNSANI ÖLDÜRDÜ

Kazadan bir gün sonra ise Endonezya’nın başkenti Cakarta’nın güneydoğusundaki yoğun yağışlar toprak kaymasına neden oldu.

Birçok yerleşim yerinin olduğu bölgede 11 insan yaşamını yitirirken 18 insan da yaralandı.

DEPREMDE 46 İNSAN ÖLDÜ

Bu felaketlerle 2021’e korkunç bir giriş yapan Endonezya’da önceki gün de Sulawesi Adası’nda önceki gün 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Deprem bir hastaneyi, birçok evi ve binayı yerle bir ederken yapılan açıklamada, en az 46 insanın yaşamını yitirdiği belirtildi. Binalar arasında arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

YANARDAĞ PATLADI

Bugün de yetkilileri ve ülke halkını endişelendiren bir olay Semaru Yanardağı’nda yaşandı… Lumajang bölgesindeki Oro-oro Ombo köyü sakinleri yanardağın patlamasıyla birlikte panik yaşadı. Yanardağın tepesinden lavların aktığı görüldü.

Öte yandan Semeru Yanardağı’nda da dün meydana gelen patlamada püsküren kül ve dumanın 4 bin 500 metre yüksekliğe ulaştığı bildirilmişti. Yetkililer henüz bölgenin tahliye edilmesine karar vermedi.

Kaynak : Sözcu
Grev yapan işçilerle belediye görevlileri arasında çöp toplama gerginliği
TBMM'de 10 kanun teklifi ele alındı
4 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı
AÖL sınavları ne zaman yapılacak, saat kaçta başlayacak?
Şentop'tan AYM'ye: Berberoğlu kararını bize niye gönderdiniz
Park halindeki otomobilin jant ve lastikleri çalındı
Yazarlara nakdi destek sağlanması anayasaya uygun bulundu
Erdoğan'dan reform paketi açıklaması
Kısıtlamanın, ilk o büyükşehirde kaldırılması bekleniyor

Benzer Haberler