Anasayfa » Medya Haberleri » Bakan Koca, aşı uygulamalarıyla ilgili bilgiler paylaştı

Bakan Koca, aşı uygulamalarıyla ilgili bilgiler paylaştı

Bakan Koca, aşı uygulamalarıyla ilgili bilgiler paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı pratik bilgilerin yer aldığı videoya göre, vatandaşlar Kovid-19 aşısına ilişkin durumunu e-Nabız hesabından veya 2023'e kısa mesaj göndererek öğrenebilecek- Aşı olacak grup arasında yer alan kişiler randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirilecek, vatandaş, tarihi geldiğinde randevu aldığı sağlık kuruluşuna gidecek- Aşıyı uygulayan sağlık personeli vatandaşın 2. doz randevusunu da oluşturacak, bu randevunun bilgileri de kısa mesajla iletilecek

Tarih :
Bakan Koca, aşı uygulamalarıyla ilgili bilgiler paylaştı
Bakan Koca, aşı uygulamalarıyla ilgili bilgiler paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı uygulamalarının nasıl yapılacağına ilişkin pratik bilgilerin yer aldığı videoyu paylaştı.

Bakan Koca'nın sosyal medya hesabından "salgınla mücadeleyi birlikte kazanacağız" notuyla paylaştığı videoda, aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler yer alıyor.

Buna göre, vatandaşlar Kovid-19 aşısına ilişkin durumunu e-Nabız hesabından veya 2023'e kısa mesaj göndererek öğrenebilecek.

Aşı olacak grup arasında yer almaları durumunda kişiler randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirilecek. Buradan tarih ve saat aralıkları seçilerek randevu işlemi tamamlanacak.

İşlem sonucunda vatandaşa kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacak. Ayrıca randevu bilgileri, e-Nabız ve MHRS uygulamalarından da öğrenilebilecek.


Vatandaş randevu tarihinde, randevu aldığı sağlık kuruluşuna gidecek. Burada aşıyı uygulayacak sağlık personeli, "AŞILA" uygulaması üzerinden vatandaşın sorgulamasını yapacak. Uygulama üzerinden, kişiye uygulanacak aşının barkodu okutulacak ve kaydedilecek.

Bu işlemlerin ardından aşı uygulaması yapılacak. Aşıyı uygulayan sağlık personeli vatandaşın 2. doz randevusunu da oluşturacak. Bu randevunun bilgileri de vatandaşa kısa mesajla iletilecek. Vatandaşlar randevu ve aşı bilgilerine e-Nabız üzerinden de ulaşabilecek.

Elektronik aşı kartına e-Nabız ve Hayat Eve Sığar uygulamalarından erişilebilecek. Aşı uygulamasıyla ilgili detaylı bilgiler "covid19asi.saglik.gov.tr" sitesinde yer alıyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Erdoğan'dan reform paketi açıklaması
Sağlık Bakanlığı 24 Şubat 2021 tarihli koronavirüs verilerini açıkladı.
4 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı
TBMM'de 10 kanun teklifi ele alındı
Ayçiçek yağı yarım litrelik ambalaja girdi
Sars-CoV-2'yi durduran bileşik bulundu
Maltepe Belediyesinden grev ile ilgili açıklama
Park halindeki otomobilin jant ve lastikleri çalındı
Grev yapan işçilerle belediye görevlileri arasında çöp toplama gerginliği

Benzer Haberler