Anasayfa » İşveren » 'AKP iktidarını Yüce Divan’a yönlendiriyorum’

'AKP iktidarını Yüce Divan’a yönlendiriyorum’

'AKP iktidarını Yüce Divan’a yönlendiriyorum’

Tarih :
'AKP iktidarını Yüce Divan’a yönlendiriyorum’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidar partisi tarafından ülkede bu güne kadar hiçbir şey yapılmamış gibi söylemlerde bulunulduğunu belirtti.

Bahçeli, “2002 yılından önce ne yapıldığını eğer bir gün tarih fırsat verirse MHP iktidarında, 11 yıllık AKP iktidarını Yüce Divan’a yönlendiriyorum” dedi.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen programda partililere seslenen Bahçeli, salona "Devletin başına Devlet gelecek" sloganları arasında girdi. Bahçeli, yaptığı konuşmada hükümeti eleştirerek, "Milletimiz teveccüh göstermiş, yakın siyasi tarihimizde hiç kimseye nasip olmayacak şekilde AK Parti iktidar olmuştur. Şu anda ülkemizin yüzde 51 desteği ile 327 vekille tek başına ülkeyi yönetiyor. Bu büyük bir fırsattır. Çok iyi değerlendirilmesi halinde milletine en iyi hizmet edecek fırsatı yakalamış demektir. Ancak 11 yıllık uygulamalarına baktığımız vakit ona destek vermiş olan başta AKP’li kardeşlerim olmak üzere hepsi hayal kırıklığına uğramıştır. AKP ülkeyi iyi yönetememiştir. Birçok imkanı yakın çevrelerinde kullanıyor. Bugün ülkede açlık, asayişsizlik devam ediyor. Yoksulluk, yabancılaşma ve yozlaşma başını almış gidiyor. AK Parti milletimizin kendisine gösterdiği teveccühü şahsında toplamış ve şahsının başarısı olarak hırs yüklü, kibir yüklü bir kişi haline gelerek önce ülkem ve milletim sonra partim diyeceği halde her zaman ben, ben, ben diyerek bugün Recep Tayyip Erdoğan’dan başka kimsenin olmadığı bir Türkiye ortaya çıkmıştır" dedi.

“İKTİDARIMIZDA YÜCE DİVAN’A GÖNDERECEĞİM”

İktidar partisi tarafından ülkede bu güne kadar hiçbir şey yapılmamış gibi söylemlerde bulunulduğunu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin gelmiş geçmiş başbakan ve yöneticilerinin de hizmetler yaptığını söyleyen Bahçeli, “Ne kadar başarmışlar onu tarih notlarına düşmüştür ama hepsi bu ülkeye bir hizmette bulunmak için yola çıkmıştır. Kimse Türkiye 1923 yılının Türkiye’si diyemez. 1923’de kaldığımızı kimse söyleyemez. Söyleyenlerde haramzadedir. Ama söyleyen biri var, o da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Öyleyse bir haramzade var. Kim? Erdoğan. Ne varsa 2002 yılında yapılmış. Öncesini yok farz ediyor. 2002 yılından önce ne yapıldığını eğer bir gün tarih fırsat verirse MHP iktidarında, 11 yıllık AKP iktidarını Yüce Divan’a yönlendiriyorum. Sen 11 yıllık iktidarında 80 yıllık hizmeti yok saydığın gibi ülkeyi felakete sürükledin" diye konuştu.

AK Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenen Bahçeli, “Ne mutlu Türküm diyene yazısını sildirmek için mi oy verdim diye sorun. Oy verdim, Andımızı öğretmemek için mi oy verdim diye sorun. Çocuklarımız Türküm, doğruyum, çalışkanım diyecekleri yerde ‘ben kimim, neyim, bilmiyorum, tembelim, hırsızın, soyguncuyum, dinsiz miyim mi?’ diyecek. Türkiye’yi dönüştürmek istiyorlar. Neye dönüştüreceklerini açıklamıyorlar. Bölünmek, bölüşmek ise bu çok yanlıştır. Böldürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Acaba bugün Türkiye’de ne var diye televizyonu açıyorsunuz, açtığınız gün bir gün önceki haberlerden Başbakan Erdoğan karşınıza çıkıyor. Sonra o gün ne yapacağını anlatıyor. Sonra 8’de açıyorsunuz, yine o. Saat 9’da o, gece 12’ye kadar. Bu Recep Tayyip Erdoğan dizisinde ne var. Yalan var, kandırma var, aldatmak var" dedi.

Konuşmasında Gezi Parkı eylemlerine de değinen Bahçeli, ülkede yeni zenginler çıkartmak için faaliyetler olduğunu öne sürdü. “Buna son vermek lazım” diyen Bahçeli, "Bunun iki yolu vardır. Birincisi sokak, ikincisi sandıktır. Sokak Arap Baharı’nda görüldü. Bahar zindana döndü. Bugün sokak ile sandık arasında kalmış bir Türkiye var. Sokaklar çıkmazdır, karanlıktır, kirlidir. Masum gençlerimizi buraya sevk ederek, karanlığa ve kirliliğe bulaştırmaya kimsenin hakkı olmamalıdır ama sokaklar öncesi meydanlar vardır. O meydanlar aydınlıktır. Sokağa açılır ama her sokak meydana açılmaz. Onun için gençlerimiz meydanları kullanmalı, her türlü tepkiyi orada koymalıdır" şeklinde konuştu.

Yapılacak yerel seçimlerde MHP’nin sandıktan çıkarılmasını isteyen Bahçeli, “Alacağımız o seçim sonucu ile bugünkü iktidardan kurtulmalıyız. Bu başlangıcı 30 Mart’ta AKP’yi, özellikle RTE’yi uyarmalıyız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde devletin başına gelecek bir felaketi başımıza oturtmamalıyız. 25. dönem milletvekilliği seçimlerinde ise yönetim kadrosunu silip süpürmeliyiz. Silip süpürdüğümüzü nereye atacağız. Halının altına değil, adalete vereceğiz ve adalet Recep Tayyip Erdoğan ve yönetim kadrosunu sorgulayacak. İşte o zaman tarihi buluşma, tarihi yazı, tarihi döşeme orada belli olacak. Eğer bu teveccüh bize yönelirse, o zaman biz gerisini biliriz. Türkiye’nin her tarafını ‘Ne mutlu Türküm’ diye yazdırmazsam namussuzum. Çocuklarımıza Andımızı tekrar öğretmezsem namussuzum. Bu ihaneti yapan AK Parti’den Yüce Divan’da hesap sormazsam namussuzum" diye konuştu.

Devlet Bahçeli’nin konuşmasını tamamlamasının ardından MHP Bandırma İlçe Başkanı Kerim Karani Erkul, kendisine Bandırmaspor atkısı ile forma hediye etti. Bahçeli, daha sonra Bandırma’dan ayrıldı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler