Anasayfa » Taşeron » O belediyede TİS müjdesi! En düşük maaş 4570 TL oldu!

O belediyede TİS müjdesi! En düşük maaş 4570 TL oldu!

O belediyede TİS müjdesi! En düşük maaş 4570 TL oldu!

O belediyede çalışanlara ikramiye ve zam müjdesi! Tuzla Belediyesi İle Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Tarih :
O belediyede TİS müjdesi! En düşük maaş 4570 TL oldu!

Tuzla Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Tuzla Belediye Binası’nda imzalanan sözleşme ile çalışanların maaşlarına ilk yıl yüzde 17’ye varan ve ikinci yıl ise yüzde 12’ye varan artış belirlendi. Sosyal haklarda yüzde 300 artış yapılırken ikramiyeler iki katına çıkarıldı. Ayrıca Ramazan Bayramında yapılan gıda yardımı kalıcı hale getirildi. İşte detaylar...

Tuzla Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla tamamlandı. Belediye binasında düzenlenen protokol ile Tuzla Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2 yıllık Toplu İş Sözleşmesi’ne imzalar atıldı. İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi’yle, çalışanlarının maaşlarında ve sosyal haklarında iyileştirme yapıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Hizmet-İş Sendikası gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni sonrası "Çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

SOSYAL HAKLARDA %300 ZAM

İmzalanan 2 yıllık Toplu İş Sözleşmesi ile çalışanların sosyal haklarında ve maaşlarında iyileştirmeler yapıldı. Sözleşme ile çalışanların sosyal hakları yüzde 300’e varan oranda artarken maaşların da ise yüzde 17’ye varan iyileştirme yapıldı. Sözleşmenin ikinci yılında ise yüzde 12’ye varan bir zam belirlendi.

EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI

Tuzla Belediyesi’nde en düşük seviyede maaş alan 410 kişinin, maaşlarına ekstra zam yapılarak en düşük maaş Brüt olarak 4570 Türk Lirası’na yükseltildi.

İKRAMİYELER İKİ KATINA ÇIKARILDI

İkramiyeler iki katına çıkarken, İstanbul’da sadece Tuzla Belediyesi’nin yaptığı Ramazan Bayramı’ndaki gıda yardımı da kalıcı hale gelmiş oldu.

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz....

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler