Anasayfa » Medya Haberleri » Fahrettin Altun: Kıbrıs Türklerinin milli iradesine saygı duyun

Fahrettin Altun: Kıbrıs Türklerinin milli iradesine saygı duyun

Fahrettin Altun: Kıbrıs Türklerinin milli iradesine saygı duyun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Olağan şüpheliler, KKTC'de dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarından Türkiye'yi sorumlu tutuyor. Kıbrıs Türklerinin iradesini inkar politikasından vazgeçmenin zamanı geldi

Tarih :
Fahrettin Altun: Kıbrıs Türklerinin milli iradesine saygı duyun
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Olağan şüpheliler, KKTC'de dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarından Türkiye'yi sorumlu tutuyor. Kıbrıs Türklerinin iradesini inkar politikasından vazgeçmenin zamanı geldi." değerlendirmesinde bulundu.

Altun, Twitter hesabından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçimine yönelik yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Olağan şüpheliler, KKTC'de dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarından Türkiye'yi sorumlu tutuyor. Kıbrıs Türklerinin iradesini inkar politikasından vazgeçmenin zamanı geldi. Kıbrıs Türkleri, uluslararası toplumun Kıbrıs meselesini diyalog yoluyla çözme çabalarını her zaman destekledi. Ancak her seferinde Avrupa Birliği ve diğer aktörler tarafından yüzüstü bırakıldılar. Geçmişteki hataları tekrarlamayın ve Kıbrıs Türklerinin temsiliyetini kabul edip, milli iradesine saygı duyun. Gelin, Kıbrıs'ta adil ve hakkaniyetli bir çözüm için birlikte çalışalım."

Kaynak : Anadolu Ajansı
Yeni doğmuş bebeğini ölümü terk eden anne tutuklandı
İmamoğlu ile taksiciler arasında gergin anlar!
Çeyrek altın 745 TL'ye geriledi
Vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Bakan Elvan ile Gül'ün, reform görüşmeleri yarın başlıyor
Ketçabı tencerenizin dışına sürerseniz...
Başsavcıvekili virüs nedeniyle hayatını kaybetti
21 Kurum Personel Alıyor Bazılarında KPSS Şartı Yok

Benzer Haberler