Anasayfa » Taşeron » Hak-İş Başkanı Arslan 4/D'li işçilere TİS için tarih verdi!

Hak-İş Başkanı Arslan 4/D'li işçilere TİS için tarih verdi!

Hak-İş Başkanı Arslan 4/D'li işçilere TİS için tarih verdi!

4/D'li işçilerin toplu sözleşme sürecinin ne kadar süreceği belli oldu! Mahmut Arslan'dan önemli toplu sözleşme açıklaması. Mahmut Arslan'dan 4/D'li işçilere önemli TİS açıklaması

Tarih :
Hak-İş Başkanı Arslan 4/D'li işçilere TİS için tarih verdi!

4/D'li işçilerin toplu sözleşme sürecinin ne kadar süreceği belli oldu! Mahmut Arslan'dan önemli toplu sözleşme açıklaması.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Öz Taşıma İş Sendikası’na yaptığı ziyaret sonrası aracına binerken kendisine seslenen işçilerin sorularına yanıt verdi.

GÜNDEM TOPLU SÖZLEŞME

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Öz Taşıma İş Sendikası’nı ziyaret etti.

TAŞERONDAN GEÇEN 696 SAYILI KHK'LI İŞÇİŞLER

Taşeron şirketlerden 696 sayılı KHK ile genel idarelerde 4/D sürekli işçi kadrosuna geçen işçiler Hak-İş Başkanına soru sordu. Ziyaret sonrası aracına ilerleyen Arslan, SGK çalışanı 696 KHK’lı bir grup personelin kendisine seslenmesi ile aracına binmekten vazgeçip işçi arkadaşlarla sohbet etti.

'YENİ SÖZLEŞME SÜRECİ BİRKAÇ AY SÜREBİLİR'

İşçi arkadaşların 30 Ekim sonrası sosyal durumları ve statüleri hakkında sordukları sorulara yanıt veren Arslan, 30 Ekim’in ardından herkesin kendi sendikasında kalması için çalıştıklarını, hangi sendikaya geçilirse geçilsin hakları ve alacakları ile alakalı çalışma yaptıklarını, geçiş sonrası kamu işçilerinin yeni sözleşme sürecinin birkaç ay sürebileceğini ifade etti.

Arkadaşlarla vedalaşıp mesai arkadaşlarına selam yollayan Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay ve Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Yiğit'in uğurlaması ile sendika genel merkezinden ayrıldı.

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz....

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler