Anasayfa » Medya Haberleri » Ermenistan dünyaya böyle açıkladı: Türk F-16 savaş uçakları...

Ermenistan dünyaya böyle açıkladı: Türk F-16 savaş uçakları...

Ermenistan dünyaya böyle açıkladı: Türk F-16 savaş uçakları...

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırması sonrası bölgede tansiyon yükseldi. Azerbaycan karşı harekat başlatarak Ermenistan'a ağır kayıplar verdirdi.

Tarih :
Ermenistan dünyaya böyle açıkladı: Türk F-16 savaş uçakları...
Azerbaycan ordusu çok sayıda bölgeyi işgalden kurtarırken, öldürülen Ermeni askerlerinin de isimlerini açıkladı.
Dünyadan yaşanan gerilimle ilgili peş peşe açıklamalar gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün gelişmelere ilişkin konuştu. Erdoğan, "Ermenistan'ı bir kez daha kınıyorum. Azerbaycan'ın yanında olacağız" dedi.
Öte yandan Ermenistan'dan da Türkiye'ye yönelik akılalmaz bir suçlama geldi. NATO ile ortaklaşa düzenlenen uluslararası CYBERSEC2020 formunda konuşan Ermenistan Devlet Başkanı Armen Sarkisyan, Türkiye'nin Azerbaycan'a yardım ettiğini ileri sürdü.
Sarkisyan yaptığı açıklamada “NATO üyesi olan Türkiye, Azerbaycan'a insansız hava araçları (İHA), siber saldırılar, danışmanlar, paralı askerler ve hatta F-16 avcı uçakları ile tam teşekküllü yardım sağlıyor.” ifadelerini kullandı.
Azerbaycan'a saldırdıktan sonra diyalog çağrısı yapan Sarkisyan, komik bir açıklamada bulunarak “Rusya, ABD ve Fransa’nın katıldığı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu platformu mevcut. Diyaloğa geri dönmeliyiz" dedi.
Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler