Anasayfa » Medya Haberleri » Sürpriz karar! Maaşlar TL'den dolara geçiyor!

Sürpriz karar! Maaşlar TL'den dolara geçiyor!

Sürpriz karar! Maaşlar TL'den dolara geçiyor!

Maaşlarını dolar olarak alacaklar!

Tarih :
Sürpriz karar! Maaşlar TL'den dolara geçiyor!

Masomo, Çalışanlarının Maaşına En Az %20 Enflasyon Zammı Yaptı. Maaşlar 2021'den itibaren USD olarak ödenecek. İşte detaylar...

Şu sıralar Basketbol Arena üzerinde çalışmaya devam eden Masomo, çalışanlarının alım gücünü koruma amacı ile en az %20 enflasyon zammı yaptı. Masomo CEO’su İbrahim Akman, açıklamasında 2021’den itibaren maaşların ABD doları kuru ile ödeneceğini de duyurdu.

2015 yılında İzmir ve Londra merkezli kurulan Masomo (We are Mass Social Mobile) çalışanların maaşlarını 4 ay sonra dolar olarak ödeme kararı aldı.

Küresel çapta son yıllarda yaşanan ekonomik çalkantılar, pandeminin de etkisi ile gün geçtikçe herkes tarafından hissedilir oluyor. Webtekno'da yer alan habere göre Bünyesinde faaliyet gösterdiğimiz İzmo’nun kardeş şirketi Masomo, giderek azalan alım gücünün etkilerini ortadan kaldırmak için çalışanlarına destek vereceğini açıkladı.

İzmo ve Masomo CEO’su İbrahim Akman, "Masomo olarak çalışanlarımızın alım gücünü korumak adına, bu ay itibari ile %20+ enflasyon zammı yaptık.” açıklamasıyla gelişmeyi duyurdu. 90 kişiye ulaşan Masomo ekibinin yapılan bu zam ile birlikte ekonomik alım gücünün korunması sağlanacak.

Maaşlarını ABD dolar ile almaya başlayacaklar

İbrahim Akman twitter hesabından paylaşığı mesajında;

"Masomo olarak çalışanlarımızın alım gücünü korumak adına, bu ay itibari ile %20+ enflasyon zammı yaptık.

Ayrıca 2021'den itibaren tüm ekibimizin maaşlarını da USD olarak ödemeye karar verdik."

"Her fırsatta mutluluk ve başarının bir merdivenin basamakları gibi olduğunu ve yukarı çıkmak için bunların sıralı şekilde devam etmesi gerektiğini belirtirim. Ekibimizin mutluluğunu daima önemsediğimizi ve refah seviyelerinin de bunun bir kaynağı olduğunun farkındayız." ifadelerini kullandı.

Özellikle bugün (21 Eylül 2020) itibari ile 7,60'ı gören dolar kuru ve Türk Lirası'nın 2020'nin başından bu yana %20'den fazla değer kaybetmesi, Masomo'nun bu kararı olabildiğince hızlı almasını da beraberinde getirdi. Eylül'den itibaren Masomo çalışanları, maaşlarında 2020'nin ekonomik etkisini hissetmeyecekler. Ocak 2021’den itibaren de Masomo’da maaşlar, ABD doları kuru ile yatırılacak.

2019’da Miniclip bünyesine dahil olan Masomo, aynı dönemde İzmir’deki yeni ofisine geçiş yapmıştı. Şu sıralar yeni projeleri Basketbol Arena’ya odaklanan ekip, Temmuz ayında oyunun açık beta testleri için Romanya ve Macaristan’da yayınladı. Oyunun tam sürümü, iyileştirmeler yapıldıktan sonra en iyi haliyle Türkiye ve dünyanın geri kalanında yayınlanacak.

Pandemi nedeniyle bir süredir evlerinden çalışan Masomo ekibi, yapılan zamla birlikte ekonomik değişimlerden olabildiğince az etkilenecek.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler