En pahalı suyu satan il belli oldu! İşte tam liste...

En pahalı suyu satan il belli oldu! İşte tam liste...

En pahalı suyu satan il belli oldu! İşte tam liste...

Tarih :
En pahalı suyu satan il belli oldu! İşte tam liste...

En pahalı su Denizli’de İstanbul 21’İnci

Su metreküp ücreti ve atık su bedelinin eklendiği konut mesken su tüketim fiyatının en yüksek olduğu büyükşehir AK Partili Denizli Büyükşehir Belediyesi oldu.

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre Denizli’de su ücreti 6,34 TL olurken, ikinci sırada MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde su ücreti 5,68 TL ve üçüncü sırada yer alan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde su ücreti 5,42 TL olarak dikkat çekti. 30 büyükşehir arasında Ankara 7’nci, İzmir 8’inci ve İstanbul 21’inci sırada yer aldı. İşte tüm detaylar ve 30 büyükşehirin su fiyatları listesi....

Koronavirüs tüm dünyayı kasıp kavururken, Türkiye’de de ekonomik istikrarsızlıkla birlikte vatandaşlar zor günler geçiriliyor. Alım gücünün hemen her gün düştüğü ülkemizde havadan suya kadar her üründe oluşan yüksek fiyatlar vatandaşın belini büküyor. Yerel seçim sürecinde su zamlarının konuşulduğu ve indirimlerin yapılacağı belirtilmesine rağmen su ücretlerindeki yüksek fiyat dikkat çekiyor. 30 büyükşehir belediyesinde su fiyatlarında en yüksek ücret Cumhur İttifakı yani AK Parti ve MHP’nin kazandığı belediyeler başı çekiyor.

İSTANBUL SU FİYATINDA 21’İNCİ SIRADA

30 büyükşehir belediyesi içinde su tüketim ücretinde 7’nci sırada yer alan Ankara’da su ücreti 3,33 TL, atık su bedeli 1,67 TL toplamda ise su tüketim bedeli 5.00 TL olarak dikkat çekiyor. İzmir’de su ücreti 3,32 TL, atık su bedeli 1,66 TL, toplamda ise 4,98 TL. İstanbul ise 30 büyükşehir belediyesi içinde 21’inci sırada yer alırken, su ücreti 2,67, atık su bedeli 1,33 TL toplamda ise su tüketim bedeli 4,00 TL olarak dikkat çekiyor.

LİSTENİN BAŞINDA AK PARTİ VE MHP VAR

Büyükşehir belediyelerindeki konut mesken su ücretleri dikkat çekiyor. 15 Temmuz 2020 tarihli su ücret güncelleme fiyatlarına göre, 30 büyükşehir belediyesinin su ücretlerini değerlendirdik. KDV ve Çevre ve Temizlik Vergisi (ÇTV) eklenmeden metreküp su ücret fiyatlarında listenin başında AK Partili Denizli Büyükşehir Belediyesi geliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara su tüketim bedelini 4,36 TL’den başlatırken, atık su bedeli olarak da 1,98 TL, toplamda ise 6,34 TL su ücreti vatandaşlardan alıyor. Denizli’yi MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi takip ediyor. Manisa’da su ücreti 4,06 TL, atık su bedeli 1,62 TL toplam su tüketim bedeli 5,68 TL olarak belirlendi. Manisa’nın ardından CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde su ücreti 4,45 TL, atık su bedeli 0,97 TL ile toplamda su tüketim bedeli 5,42 TL olarak belirlendi.

LİSTE ŞÖYLE OLDU

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler