Anasayfa » Medya Haberleri » Akşener’den Bahçeliye cevap!Özür dileyip ...

Akşener’den Bahçeliye cevap!Özür dileyip ...

Akşener’den Bahçeliye cevap!Özür dileyip ...

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Bahçeli'nin "eve dön" çağrısı ile ilgili "Yuvalar çok, evim de yuva. Ben başından söyledim. Ben politikayı bırakıp herkesten özür dileyip eve dönerim. Bu derece." dedi

Tarih :
Akşener’den Bahçeliye cevap!Özür dileyip ...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, erken seçim tartışmaları ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 'evine dön' çağrısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Esnaf ve vatandaş ziyaretleri kapsamında Kırıkkale'ye gelen Akşener, kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Erken seçim tartışmalarıyla ilgili gelen bir soruya cevap veren Akşener, "Ekonomiye bağlı. Çok erken bir seçim beklemiyorum. 2021 Haziran'ı olabilir belki. Çok yakın zamanda bir seçim beklemiyorum" dedi.

"BAHÇELİ'NİN EV SÖZÜNÜN NE MANAYA GELDİĞİNİ BİLMİYORUM"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "eve dön" çağrısını hatırlatması üzerine Akşener şunları kaydetti:

Ben şimdi Sayın Bahçeli'nin ev sözünün ne manaya geldiğini bilmediğim için Sayın Erdoğan'a seslendim. Dedim ki ortağını ilgisiz bırakma. Bana sardırdı. Onun için ilgilen. Eve mi? Onu bilmiyoruz. Yuvalar çok, evim de yuva. Ben başından söyledim. Ben politikayı bırakıp herkesten özür dileyip eve dönerim. Bu derece.
"SAYIN ERDOĞAN BU MATEMATİKLE SEÇİLEMEZ"
Akşener, partili cumhurbaşkanlığı sistemini Türkiye'nin taşıyamadığını vurgulayarak, iyileştirilmiş, güçlendirilmiş bir parlamenter sistemden yana olduklarını aktardı.Parlamenter sistemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Akşener, "Gelin, adam gibi oturup bu sisteme geçelim diyoruz. Geçer miyiz? Bunu zaman gösterecek. 2021 Haziran'da seçim bekleniyor. Diyelim ki 2023'te oldu, bakın iddia ediyorum Sayın Erdoğan bu matematikle seçilemez" dedi.

Meral Akşener, yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne de değinerek, şunları kaydetti:

Sağın her rengi Ayasofya'nın açılmasını ister. Ben de isterim, onun tavrını koyduk. Mesela bilinmeyen bir şey var. Geçmişin solcuları da emperyalizm üzerinden baktığı için onlar da Ayasofya'nın açılmasının karşısında değildi. Ayasofya konusunda, 'olsun' diyen en genç yapı biziz. Çocuklarımızın öncelikleri ne? Onun için yeni neslin taleplerine uygun bir bakış açısına ihtiyaç var. Çocuklarımız çok başka. Öncelik iş bulmak. Bakıyorsunuz, Hristiyan dünyasında da bu durum aynı. Ayasofya bizden gitti gibi bir durum olmadı. Bu yeni bir dünya.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler