Anasayfa » Medya Haberleri » Başkan Erdoğan'dan Akdeniz ülkelerine tarihi öneri

Başkan Erdoğan'dan Akdeniz ülkelerine tarihi öneri

Başkan Erdoğan'dan Akdeniz ülkelerine tarihi öneri

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan ''Akdeniz'deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim. Herkes için kabul edilebilir, herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım.'' ifadelerini kullandı.

Tarih :
Başkan Erdoğan'dan Akdeniz ülkelerine tarihi öneri
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi. Başkan Eroğan, Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin tarihi çağrıda bulundu.


ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA ÇAĞRISI: TÜRKİYE OLARAK BİZ HAZIRIZ...

Başkan Erdoğan, ''Türkiye gibi 780 bin kilometrekarelik dev bir toprak parçasını görmezden gelip birkaç kilometrekarelik adalar üzerinden bizi sahillerimize hapsetme girişimine elbette rıza göstermeyeceğiz. Akdeniz'deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim. Herkes için kabul edilebilir, herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım.Anlaşmazlıkların diyalog yoluyla ve hakkaniyet temelinde çözümü için biz her zaman varız ve hazırız. Bu konuda sağduyu hakim olana kadar Türkiye olarak sahada ve diplomasi alanında kendi planlarımızı uygulamaya devam edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak : Haber7
Niğde'de 5,1 büyüklüğünde deprem oldu
Alarm kurarak uyananlara ertelemeden kalkın tavsiyesi
TEKNOFEST kapsamındaki İHA yarışları tamamlandı
Eski belediye başkanı tartıştığı kişiyi vurdu!
DEAŞ'lı terörist Türkiye'ye geçmeye çalışırken yakalandı
Vali uyardı: Bundan sonra 44 bin 245 Lira ceza kesilecek
Salça yapmak istediler... Ev küle döndü

Benzer Haberler