Anasayfa » Medya Haberleri » 46 yıllık dev şirket iflas etti

46 yıllık dev şirket iflas etti

46 yıllık dev şirket iflas etti

46 yıllık dev şirket iflas etti

Tarih :
46 yıllık dev şirket iflas etti

Dolar ve Euro rekor üstüne rekor kırarken bir dev şirketten daha iflas haberi geldi. Bünyesinde çok sayıda şirketi bulunduran ve 46 yıldır faaliyet gösteren Irmak Grup, iflas etti.

Ekonomik krizin tüm sektörleri etkilediği Türkiye'de neredeyse her gün dev şirketlerle ilgili iflas veya konkordato ilanı haberleri geliyor veya konkordato ilanı haberleri geliyor.

Koronavirüs salgını da iflas haberlerini tetikledi. Türk Lirası, rekor değerlerde düşüş gösteriyor. Dolar ve Euro tarihi rekorlar kırdı. Bunun iflasları da artıracağı ifade ediliyor.

Dolar ve Euro rekor üstüne rekor kırarken bir dev şirketten daha iflas haberi geldi.

Bünyesinde çok sayıda şirketi bulunduran ve 46 yıldır faaliyet gösteren Irmak Grup, iflas etti. Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin iflasına karar verdi.

Kararda, şu ifadelere yer verildi:

"Irmak Grup Tekstil ve Dış Ticaret Anonim Şirketi'nin İFLASINA, İflas işlemleri Bakırköy 1.İcra ve İflas Dairesi'nin 2019/59 İflas sayılı dosyasında devam etttiği, 7101 sayılı Kanunla değişik İİK'nın hükümleri uyarınca ilgililere ilanen duyurulur."
Şirketin internet sitesinde ise grubun sekiz farklı şirketinin olduğu bilgisi yer alıyor. Şirket, dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteriyordu.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler