Anasayfa » Medya Haberleri » Evlilik hazırlığı yapanları altın fiyatları vurdu

Evlilik hazırlığı yapanları altın fiyatları vurdu

Evlilik hazırlığı yapanları altın fiyatları vurdu

Siirt’te evlilik hazırlığı yapan gençler, altın fiyatları nedeniyle hayallerini başka bir bahara ertelemek zorunda kalıyor. Yüksek fiyat nedeniyle evlenemeyen gençler, heyecanla altın fiyatlarının düşmesini bekliyor.

Tarih :
Evlilik hazırlığı yapanları altın fiyatları vurdu
Düğünlerin vazgeçilmez unsuru haline gelen altındaki fiyat artışı, evlilik hazırlıkları yapan gençleri etkilemeye devam ediyor. Evlilik hazırlığı yapan çiftler, bir süre korona virüsü nedeni ile dünyaevine giremezken, son dönemlerde de artan altın fiyatlar nedeniyle düğünlerini ertelemek zorunda kalıyor. Bir süre beklemeye geçen çiftlerin en büyük umudu, fiyatların bir an önce düşmesi.


Fotoğraf: İHA

“BU SENE ALTIN FİYATLARI TAVAN YAPTI”
Siirt’te kuyumculuk yapan Gökçen Işık, altın fiyatları nedeni ile gençlerin evlilik hayallerini ertelediklerini, çocuğunu veya kardeşini evlendirmek isteyen vatandaşların altın fiyatlarının düşmesini beklediğini söyledi. Işık, Bu sene de altın fiyatları tavan yaptı. 365 lira olan gram altını bir ay zaman zarfı içinde 400 lirayı buldu. Bu da evlenecek çiftleri zor duruma koydu. Düğünlerini ertelemek zorunda kaldılar. Düğünlere giden vatandaşlarımızda gram altın alıyorlardı. Gram altın alamıyor duruma geldiler. Temennimiz altın fiyatlarının bir an önce düşmesi, düğün yapmak isteyenlerin bir an önce düğünlerini yapmalarıdır” dedi.


Fotoğraf: İHA


Sadece fiyat sormak için kuyumculara girdiklerini belirten Mehmet Karakuş isimli müşteri, altın fiyatlarının düşmesini dört gözle beklediğini söyledi. Karakuş, “Kardeşimi evlendirmeyi düşünüyorduk. Son zamanlarda altın fiyatlarındaki yükselişten dolayı mecbur düğünü ertelemek zorunda kaldık. Umarım en kısa zamanda altın fiyatları düşer de isteyen düğününü yapar” diye konuştu.

25 yıldır kuyumculuk yapan Cahit Özçelebi ise “Umut ediyoruz ki bir an önce altın fiyatları düşer. Düğünlerimiz olur, sünnetlerimiz olur millet her şekilde altınını alır yatırımını yapar. Bu sıkıntıda da Allah borcu olanların yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Atlar koronavirüs antikoru üretti
Benzine 23 kuruş zam yapıldı
Kamptaki kadın güreşçinin testi pozitif çıktı
Uzman isimden kritik uyarı: Kansere bile yol açıyor
Prof. Dr. Cahit Tanyol vefat etti
Fen Lisesini kazandığını tütün tarlasında öğrendi
Son dakika… CHP MYK sonrası ‘Muharrem İnce’ açıklaması
Virüsle mücadelede en kötü senaryoya hazırız
Akşener’den Bahçeliye cevap!Özür dileyip ...

Benzer Haberler