Ilgın Kaymakamı, Konya Valiliği emrine alındı

Ilgın Kaymakamı, Konya Valiliği emrine alındı

Konya Valiliği: - "Vali Yardımcısı Mehmet Aydın geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir"

Tarih :
Ilgın Kaymakamı, Konya Valiliği emrine alındı
Konya Valiliği, Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu'nun Valilik emrine alındığını ve Vali Yardımcısı Mehmet Aydın'ın geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Ilgın ilçesinde Türkiye Kömür İşletmelerinin ruhsatlandırdığı alandaki çalışmalara engel olan Çavuşçugöl Mahallesi'nin bir kısım sakininin dün kolluk kuvvetlerine mukavemet gösterdiği ve iki personeli yaraladığı anımsatıldı.

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu'nun mahalle sakinleri ile toplantı yaptığı aktarılan açıklamada, bu sırada mahalle sakinlerinden bazılarının, topluluğu galeyana getirerek, devlet temsilcisine gösterilmemesi gereken tavır sergileyip bazı sözler sarf ettiği belirtildi.

Bu tahrikler karşısında istenmeyen bir sözün, Kaymakam Kadiroğlu tarafından sarf edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Toplulukta kolluk kuvvetlerine mukavemet eden, Kaymakam Kadiroğlu'na karşı tahrikte bulunan ve hakaret edenlerle ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. İstenmeyen bu hadiseden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Konya Valiliği emrine alınmıştır. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir."

Kaynak : Anadolu Ajansı
Türkiye, Oruç Reis'le güneyindeki Yunan-Rum-Mısır kuşatmasını kırıyor
Ak Partili kadınlardan Abdurrahman Dilipak'a suç duyurusu
Virüsle mücadelede en kötü senaryoya hazırız
Dünya Bankası'ndan Türkiye'nin virüsle mücadelesine övgü
Kilosu 25 liradan alıcı buluyor.
Muş Belediye Başkanı, koronavirüsüne yakalandı
Kayıt dışı çalışan eş için aile yardımı alınır mı?
Atlar koronavirüs antikoru üretti

Benzer Haberler