Anasayfa » Medya Haberleri » SGK neden rapor parası vermiyor?

SGK neden rapor parası vermiyor?

SGK neden rapor parası vermiyor?

SGK neden rapor parası vermiyor?

Tarih :
SGK neden rapor parası vermiyor?


SGK neden rapor parası vermiyor?

“İsa Ağabey, iki buçuk aydan beri çalışıyorum. Bir hafta istirahat aldım. Ancak SGK rapor vermedi. Bu durum neden kaynaklanıyor?”
Sadullah Bey, hastalık sebebiyle sigortalıların iş göremezliğe uğramaları hâlinde, iş göremezliğin başladığı tarihten önceki bir yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması şartıyla geçici iş göremezliğin üçüncü gününden başlamak üzere her gün için geçici iş göremezlik ödeneği verilmektedir. Henüz 90 günlük sigorta prim gün sayınız tamamlamamış olduğunuzdan ödeneğe hak kazanamamış durumdasınız.

Ercan Mensiz Bey, tüm kazanç ve çalışmalarınız üzerinden hesaplama yapılması gerekmekte olup bazı nüanslar önem teşkil ettiğinden tarafımızdan hesaplanma yapılması doğru olmayacaktır. Telefonla ya da şifahi değil yazı ile sormanız hâlinde yazılı olarak ilgili daire başkanlığı tarafından sizlere verilecek cevap daha sağlıklı olacaktır.
***
Hamit Yener Bey, öncelikle yetkili hastanelerden birin tarafından düzenlenmiş en az %40 ve üzeri engel oranı belirtir "Engelliler İçin Sağlık Kurulu Raporu" çıkarmanız lazım. Diğer yandan “Engelliler Veri Tabanı Oluşturulmasına ve Engellilere Kimlik Kartı Verilmesine Dair Yönetmelik” gereği, Engelliler İçin Kimlik Kartı alabilmeniz için nüfus cüzdanı, 2 adet fotoğraf ve sağlık kurulu raporu aslı veya onaylı örneği ile ikamet ettiğiniz ilin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekir.

İsa Karakaş

Kaynak : Türkiye

Benzer Haberler