Anasayfa » Medya Haberleri » Can Akın Çağlar'ın atanmasında 'finans krizi' ayrıntısı!

Can Akın Çağlar'ın atanmasında 'finans krizi' ayrıntısı!

Can Akın Çağlar'ın atanmasında 'finans krizi' ayrıntısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreterliği'ne, AK Parti'nin önde gelen bürokratları arasında yer alan Can Akın Çağlar'ın atanmasına ilişkin tartışmalar devam ederken, atamanın altından 'finans krizi' çıktı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Can Akın Çağlar'ın niye tercih ettiğini şöyle açıkladı:

Tarih :
Can Akın Çağlar'ın atanmasında 'finans krizi' ayrıntısı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Can Akın Çağlar'ı Genel Sekreterlik görevine niye atadığını, atamayı tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Akyut Erdoğduğu'ya anlattı.

Erdoğdu atamayla ilgili yaptığı yazılı açıklamanın ilgili kısmı şöyle:

* Birkaç hafta önce benim de arkadaşım olan Ekrem Beyin bir danışmanı beni aradı ve Can Akın Çağlar'ı önemli bir pozisyon için düşündüklerini ve benim görüşümün ne olduğunu sordu. Bende yukarıda yazdığım gibi konuyu anlattım.

* Çok yakından olmasa da Hazine'de çalıştığım yıllardan tanıdığımı insan olarak iyi bir olduğunu, o yıllarda etliye sütlüye pek bulaşmayan teknokrat görünümlü biri olduğunu, ancak daha önce İslamcı bir finans kuruluşunda yönetici olduğunu ve daha sonra da AKP döneminde yükseldiğini söyledim.

* Ayrıca Partimize gönül ve hizmet vermiş bürokratlardan bir atama yapılmasının daha uygun olacağını söyledim.

* Bu görüşümü daha sonra Ekrem Başkan'a tekrarladım. Süreçle ilgili ayrıca hem Genel Başkanımıza hem de İstanbul İl Başkanımıza bilgi verdim.

* Ekrem Başkan, başta finans konuları olmak üzere teknik konularda büyük sıkıntılar yaşadığını, Can Beyin hem konsantrasyonu hem de teknik bilgisiyle bu göreve layık olduğunu düşündüğünü söyledi.

* Bir süredir Genel Sekreter arayışı içinde olduğunu, atama (memuriyet) şartlarını taşıyan ve finans ve teknik bilgisi yüksek, kamu tecrübesi olan ve böyle büyük yapıları yönetmiş bazı adayların, görevi kabul etmeye çekindiklerini söyledi.

* ‘Bütün Türkiye'yi kucaklayacaksak insanları kökenlerine göre değil, liyakatlarına göre değerlendirmeliyiz' deyince, ‘Siz bilirsiniz, bundan sonra bize düşen size destek olmaktır' dedim.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler