Anasayfa » Medya Haberleri » Ahmet Davutoğlu'ndan sert sözler!

Ahmet Davutoğlu'ndan sert sözler!

Ahmet Davutoğlu'ndan sert sözler!

Ahmet Davutoğlu'ndan sert sözler!

Tarih :
Ahmet Davutoğlu'ndan sert sözler!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, "Yıllardır şahsımıza hakaret edildi. Kaç tanesi için hukuki süreç işledi. Bu nedenle, Türkiye’nin en büyük trol çetelerini kuranlar ahlaktan bahsetmesin" dedi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ak Parti’nin sosyal medya düzenlemesine ilişkin girişimine tepki gösterdi. "Konu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın hataları ise, bu konuda onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak cesaretle eleştirmekten kaçınmayacağım" diyen Davutoğlu, “Türkiye’nin en büyük trol çetelerini kuranlar kalkıp ahlaktan, adaletten, sosyal medyada işlenen suçlardan bahsetmesinler.” dedi.

ARIZA SİZİN BAKANLARINIZDA, UCUBE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİZDE

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, basın toplantısında konuştu. Ak Parti hükümetine sert eleştirilerde bulunan Davutoğlu, “Biz ‘bu işte bir arıza var’ derken boşuna demiyoruz. Arıza ne memleketin evlatlarında, ne de Allah vergisi kaynaklarımızda. Arıza tam da sizin ciddiyetsiz ve liyakatsiz bakanlarınızda, milleti hafife alan kibrinizde. Milletin aklıyla dalga geçen yalanlarınızda. Arıza sizin ucube Cumhurbaşkanlığı sisteminizde.” diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK TROL ÇETELERİNİ KURANLAR AHLÂKTAN BAHSETMESİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya sözlerine de sert tepki gösteren Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, “Sosyal medyada, maalesef, kolektif veya bireysel ahlaksızlıklar var. Bunlardan hepimiz rahatsızız. Yıllardır şahsımıza, ailemize, dostlarımıza, arkadaşlarımıza edilmedik hakaret, küfür, iftira, suçlama kalmadı. Hem de bunların büyük bir kısmı örgütlü bir şekilde ve iktidar çevrelerinin gizli açık desteğiyle yapıldı. Ne oldu? Kaç tanesi için ciddiye alınacak bir hukuki süreç işledi. Bu nedenle, Türkiye’nin en büyük trol çetelerini kuranlar kalkıp ahlaktan, adaletten, sosyal medyada işlenen suçlardan bahsetmesinler. Kaldı ki, şu an öncelikle nasıl bir hukuki boşluk var da bu açığı kapatacaksınız? Sizlere en ufak bir eleştiriyi bile yapan soluğu zaten saatler içerisinde karakolda almıyor mu? Neyi düzenleyeceksiniz? Neyi kapatacaksınız?” ifadelerini kullandı.

ŞAHISLARA, TABELALARA BAĞLILIK SÖZÜ VERMEDİK

‘Siz, Erdoğan’la birlikte değil miydiniz? Şimdi ne oldu da eleştiriyorsunuz?’ şeklindeki eleştirilere cevap veren Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Biz şahıslara, tabelalara, kurumlara bir bağlılık sözü vermedik. Biz ilkelere, ahlaka, dürüst ve şeffaf yönetimde birlikte ve beraber olmaya söz verdik. Üstüne üstlük AK Parti’den ayrılan da biz değiliz. AK Parti yanlışları karşısında kendisini uyaranlarla yollarını ayırdı. Bizler ihraç edildik. Cumhurbaşkanı Erdoğan dürüstlük diyenle, ahlak diyenle, liyakat diyenle, adalet diyenle beraber yol yürümekten vazgeçti. Bunun yerine yıllardır ağza alınmayacak hakaretlerle kendisine saldıranlarla yoldaşlık yapmayı tercih etti.”

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler