Nakdi destek maaşı ne zaman yatacak?

Nakdi destek maaşı ne zaman yatacak?

Ücretsiz izne çıkarılanlara maaş ne zaman ödenecek? Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini hafifletmek için Ekonomik Kalkan Paketi hayata geçirildi. Bu doğrultuda ücretsiz izne çıkarılanlara maaş ödenmesine karar verildi. Mayıs ve haziran aylarında nakdi destek yardımı yapıldı. Üç ay olarak açıklanan nakdi destek yardımı 4 aya uzatıldı. Pek çok kişi “Nakdi destek maaşı ne zaman yatacak?” , “Ücretsiz izin maaşı ayın kaçında yatar?” sorularının cevaplarını araştırıyor.

Tarih :
Nakdi destek maaşı ne zaman yatacak?
Koronavirüs salgını sağlık alanı kadar ekonomiyi de etkiledi. Bu süreçte vatandaşların ekonomik sorunlar yaşamaması için destek paketleri sağlanıyor. Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara 4 ay süreyle 1170 lira maaş ödemesi yapılıyor. Mayıs ve haziran ayında maaşlarını alanlar temmuz ayı için ödemelerin hangi gün yapılacağını merak ediyor. İşte, detaylar.

Nakdi destek maaşı ne zaman yatacak? | Ücretsiz izin maaşı ne zaman?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt nakdi destek maaşlarının ne zaman ödeneceğine yönelik bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, “Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, 8-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak" dedi.

Ücretsiz izin maaşı İŞKUR hesaplarında ıban numaraları bulunan kişilerin hesaplarına yatırılıyor. İŞKUR’a ıban numarası kayıtlı olmayanların ise maaşları PTT’ye gönderiliyor. Vatandaşlar maaşlarını PTT şubelerinden çekebiliyor.

Kaynak : Yeni Akit
Döviz bozduran kadına yanlışlıkla 23 bin TL fazla para verdi.
Vali Yardımcısı, avukat kardeşini ve annesi vurarak öldürdü
Bakan Koca, virüse yakalanan röntgen teknisyenin mesajı ile uyardı
Vali balkonda oturan kadınları uyardı: 'Aman dikkat edin'
Altın fiyatları uçtu, düğünlerin gözdesi oldu
Erdoğan'dan Eren Bülbül için duygusal paylaşım
Kilosu 25 liradan alıcı buluyor.

Benzer Haberler