Anasayfa » Medya Haberleri » Devlet devreye girdi! Büyük indirim geliyor

Devlet devreye girdi! Büyük indirim geliyor

Devlet devreye girdi! Büyük indirim geliyor

Devlet devreye girdi! Büyük indirim geliyor

Tarih :
Devlet devreye girdi! Büyük indirim geliyor

Yapılan resmi açıklamalara rağmen akaryakıt sektöründe yapılan zamlar tekrar yine devletin kurumu olan EPDK'nın açıklaması ile kar marjı indirimi olarak pompa fiyatına yansıyacak. Akaryakıtta bugünden itibaren 17 ila 25 kuruş indirim yapılacak.

EPDK UYARDI YİNE ZAM GELMİŞTİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'nun önceki gün akaryakıt sektörü için fiyatların makul seviyeye çekilmesi yönünde yaptığı uyarının ardından dün otogaza 19 kuruşluk pompa fiyatına yansıyacak şekilde zam gelmişti. Uyarılara rağmen fiyatlarda bir değişiklik olmayınca dün yine resmi açıklama geldi ve kar marjı indirimi yapılacağı açıklandı.

SON HAMLE YİNE EPDK'DAN

EPDK Başkanı Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında dün geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapacağını açıkladı. EPDK tarafından daha önce yapılan açıklamada "Şirketler akaryakıt fiyatlarında indirim yapmazsa biz makul seviyeye çekeriz" denmişti.

EPDK Başkanı Yılmaz, “Bu indirim petrol fiyatları ve döviz hareketlerinden bağımsız bir indirim olacak. Doğrudan dağıtıcı ve bayinin kar marjlarından yapılmış bir indirim. EPDK olarak fiyat hareketlerini takip etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

EPGİS DUYURDU: İNDİRİM GELİYOR

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) EPDK Başkanı Yılmaz'ın açıklamasından sonra bir paylaşımda bulundu ve fiyatlarda indirim yapılacağını açıkladı. Fakat EPGİS'in açıklamasında indirim miktarı yer almadı.

EPGİS açıklamasında şöyle denildi;

"Akaryakıt Fiyatlarında Kâr Marjı Kaynaklı İndirim

EPDK’nın akaryakıt firmaları ve bayilerin kâr marjlarının baskılanması yoluyla talep ettiği indirimlerin, bu gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Rafineri çıkış fiyatı ve vergilerin aynı kalacağı yeni fiyatlar firmaların web adreslerinde ilan edilecek. Fiyatlar firma veya illere göre değişiklik gösterebilecek."

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler