Anasayfa » Medya Haberleri » Prof. Ceyhan: Mesai saatleri değişsin

Prof. Ceyhan: Mesai saatleri değişsin

Prof. Ceyhan: Mesai saatleri değişsin

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Mesai saatleri değişsin

Tarih :
Prof. Ceyhan: Mesai saatleri değişsin

CNN Türk'te Tarafsız Bölge programına katılan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Normalleşme ile birlikte İstanbul'da toplu taşımada oluşan yoğunluğa dikkat çeken Ceyhan, bunun ciddi bir problem olduğunu vurguladı. Ceyhan, yoğunluğun azaltılması için kademeli mesainin uygulanabileceğini söyledi.

1 Haziran'dan itibaren seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma yasaklarının sona ermesiyle oluşan kalabalıklara değinen Ceyhan, toplu taşımada endişelendiren bir tablo olduğunu söyledi. Özellikle İstanbul'daki kalabalıkları işaret eden Ceyhan, "Bütün iş yerlerini açıp toplu taşıma araçlarına belli sayıda yolcu alacaksınız derseniz bu yürümez." dedi. Kademeli mesai önerisinde bulunan Ceyhan, "Hatırlarsınız değişik yıllarda yapılmıştır. Bir grup 08.00'de bir grup 08.30'da bir grup 09.00 ve 10.00'da ayrı ayrı mesailer başlayabilir. Aynı anda yolda olan insan sayısı azalır. Onların bitme saatleri de ayarlanabilir." dedi.

İstanbul'da 160-170 bin virüs bulaştırabilecek insan var

İstanbul'dan Bodrum, Marmaris ve Çeşme gibi tatil bölgelerine yapılan yoğun göçlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, "160-170 bin virüs bulaştırabilecek insan İstanbul'da var. Şimdi bu insanların önemli bir kısmı gidecek. Eğer bu gidenler maskesini takar, sosyal mesafeye uyarsa sorun yok. Ama mutlaka bunların içerisinde kurallara uymayan insanlar çıkacak ve onların gidip virüs bulaştırma potansiyeli olacak. İstanbul'dan gidenlerin kaldıkları yerde takibi yapılmalı. Burada İl Pandemi Kurulları'na ciddi iş düşüyor." dedi.

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : CNN Türk
O ödemeler bugün başlıyor!
Çalışanlara yol ve yemek parası verilmesi gerekli midir?
İlkokul mezunu olsanız bile 4300 TL maaş alınıyor!
Ak Partili Turan: Çoklu baro değil reform
Ürgüp Öğretmenevi İşçi Alacak
AK Parti'den son dakika erken seçim açıklaması!
Korgun Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Emeklilere 60 ay vadeli kredi imkanı!

Benzer Haberler