Anasayfa » Medya Haberleri » Okullar ne zaman açılacak? | Telafi eğitimi ne zaman?

Okullar ne zaman açılacak? | Telafi eğitimi ne zaman?

Okullar ne zaman açılacak? | Telafi eğitimi ne zaman?

Okullar ne zaman açılacak? Koronavirüs salgını sebebiyle 23 Mart’tan bu yana uzaktan eğitim devam ediyor. Veliler ve öğrenciler “Okullar ne zaman açılacak?” , “Okullar ağustos ayında mı açılacak?” , “Okullar eylülde mi açılacak?” , “Okulların açılacağı tarih” , “Telafi eğitimi ne zaman başlayacak?” , “Okullar ağustosta mı eylülde mi açılacak?” sorularının cevaplarını araştırıyor. İşte, detaylar.

Tarih :
Okullar ne zaman açılacak? | Telafi eğitimi ne zaman?
Ülkemizde ilk koranavirüs vakası 10 Mart’ta tespit edildi. İlk vakanın tespitinin ardından okullar bir hafta tatil edildi. 23 Mart’ta ise uzaktan eğitim başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uşaktan eğitimin 19 Haziran’a kadar devam edeceğini açıkladı. Milyonlarca öğrenci ve veli okulların ne zaman açılacağını araştırıyor.

Okullar ne zaman açılacak?
2019-2020 eğitim öğretim yılı koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitimle tamamlanacak. Uzaktan eğitim ise 19 Haziran’da sona erecek. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı ise eylül ayında başlayacak.

Telafi eğitimi ne zaman?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını ve üç hafta süreceğini bildirdi.

MEB'den yapılan açıklamaya göre, uzaktan eğitim süreci 19 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılında destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük titizlik içinde sürdürüldüğünü bildirdi.

Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

"EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz."

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler