Anasayfa » Medya Haberleri » Eski krediler yapılandırılacak mı?Dikkat çeken açıklama

Eski krediler yapılandırılacak mı?Dikkat çeken açıklama

Eski krediler yapılandırılacak mı?Dikkat çeken açıklama

Kamu bankalarının düşük faizli finansman desteği içeren paketlerinin sonrasındaki fiyat değişimleri hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Kerem Alkin eski kredilerin yapılandırılmasıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

Tarih :
Eski krediler yapılandırılacak mı?Dikkat çeken açıklama
Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...
Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 10 özel bankanın ve kamu bankalarının genel müdürleriyle Ankara'da görüşüyor. Toplantıda öncelikle koronavirüs salgının ardından atılan adımların piyasa değerlendirilmesi ve normalleşme ardından ele alınması bekleniyor. Görüşmede kredi paketinin de gündemde olması bekleniyor. Kamu bankalarının paketi fırsat bilip fiyatları arttıran firmaları da kapsam dışına çıkarması da ele alınacağı tahmin ediliyor.

Kamu bankaları düşük faizli finansman desteği içeren 4 ayrı kredi paketi açıklamıştı. Bu hamle üretici ve tüketici açısından ne anlama geliyor. Profesör Doktor Kerem Alkin, hem toplantıyla ilgili hem de kredi paketiyle ilgili detayları açıkladı.

BANKACILIK SEKTÖRÜNE ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR

(Toplantı hakkında) Sosyal medyada bir veriyi paylaşmıştım. Genel manada bakıldığında ABD'de reel sektör finansmanında Avrupa'da alıştığımız kültürün aksine çok düşük orana sahip. Sermaye piyasası araçları olmak üzere ABD'de reel sektör kuruluşlar yatırım yapmaları gerektiğinde banka kredileri dışındaki farklı finansman paketlerini kullanmaktadır. Avrupa'ya geldiğimizde biz de bir parçasıyız. Bankacılık sektörünün bir ağırlığı söz konusu. Yüzde 80'e yakın. Avrupa'daki ülkelerin tümünde reel sektör finansmanında bankacılık sektörüne önemli görev düşüyor. Sayın Bakanımız da tüm Türkiye'deki bankalara reel sektör ve tüketici finansmanıyla ilgili yerine getirmeleri konusunda uyarıları söz konusu oluyor. Bugün de bankalar nasıl daha pro-aktif davranabilir, nasıl desteklenebilir bunları ifade edebiliriz.

Haberin devamı için tıklayınız

Kaynak : Haber7

Benzer Haberler