Anasayfa » Medya Haberleri » Rusya kuşatılıyor mu? Gerilimi tırmandıracak açıklama

Rusya kuşatılıyor mu? Gerilimi tırmandıracak açıklama

Rusya kuşatılıyor mu? Gerilimi tırmandıracak açıklama

Rusya Genelkurmay Başkanlığı yetkilisi Sergey Rudskoy, Rus sınırlarına yakın noktalarda çok sayıda NATO ve ABD'nin askeri aktivitelerinin belirlendiğini açıkladı.

Tarih :
Rusya kuşatılıyor mu? Gerilimi tırmandıracak açıklama
Rusya'dan ABD ile yeni krize neden olacak bir açıklama geldi.
Rusya Genelkurmay Başkanlığı yetkilisi Sergey Rudskoy düzenlediği basın toplantısında, Rus sınırlarına yakın noktalarda çok sayıda NATO ve ABD'nin askeri aktivitelerinin belirtti. Rudskoy, "Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya sınırlarında sürekli ABD ve NATO müttefiklerinin askeri aktivitelerini tespit ediyor" dedi.
Rudskoy, koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen NATO'nun çok sayıda tatbikat yapmasının hedefinde ise Rusya'nın olduğunu söyledi.
'NATO, GLOBUS III RADAR SİSTEMİNİ GELİŞTİRİYOR' Sergey Rudskoy, NATO'nun Rusya üzerindeki gözetimini artırabilmek için Norveç'teki GLOBUS III radar sistemini modernize ettiğini ifade etti.
Buna ek olarak, Suriye'deki ABD askeri aktivitelerini "Agresif" olarak değerlendiren Rudskoy, bu aktivitelerin Suriye'ye yönelik varılan anlaşmalara aykırı olduğunu söyledi. Rudskoy, "ABD Donanması'ndaki Poseidon ailesinden uçaklar, Doğu Akdeniz üzerinden uçarken Hmeymim ve Tartus'taki Rus askeri üslerine sistematik olarak yaklaşıyor" dedi.
Kaynak : Yeni Akit
Sakarya'daki patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7 oldu
Yargıtay'dan 'babacan tavır' kararı açıklaması
Patlamadaki son cenazenin kimliği tespit edildi
Bakan Pakdemirli'den DİTAP açıklaması!
Hastanelere sağlık personeli alımları var mı?
EGM'den açıklama... Polis maske cezası kesebilir mi?
Altında ani yükseliş! İşte son fiyatlar
Koronavirüsü yenen Belediye Başkanı görevine döndü

Benzer Haberler