Anasayfa » Medya Haberleri » Genelge eksik çıktı! Çalışmak zorunlu oldu

Genelge eksik çıktı! Çalışmak zorunlu oldu

Genelge eksik çıktı! Çalışmak zorunlu oldu

Genelge eksik çıktı! Çalışmak zorunlu oldu

Tarih :
Genelge eksik çıktı! Çalışmak zorunlu oldu

Yayınlanan genelgeyle 60 yaş üstü kamu personeli ile kronik rahatsızlığı bulunan personelin izinli sayılacaklarını bildirilse de hamile, engelli ve süt izni kullanan personelin durumu kafa karıştırdı.

BUGÜN MESAİ BALIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada idari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personelinin 1 Haziran’da normal mesaiye başlayacağını açıklamıştı.

YENİ GENELGE NE DİYOR?

Erdoğan, kronik hastalığı olan kamu personelinin durumlarının ise kurumlarınca değerlendirileceğini belirtti. Ancak kronik hastalığı bulunan personelin durumunun kurumların inisiyatifine bırakılması tepki çekmişti. Bunun üzerine dün Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında, yeni bir genelge yayımlandı.

Bu genelge ile 13 Mart’ta yayımlanan “Kamu Görevlilerinin Yurtdışına Çıkış İzni” konulu genelge ile 22 Mart’ta yayımlanan “COVİD-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler” konulu genelgeler 1 Haziran itibarıyla yürürlükten kaldırıldı. Son genelge ile sadece 60 yaş üstü personel ile kronik hastalığı bulunan personel hakkında düzenleme yapıldı.

Buna karşın hamile, süt iznini kullanan ve engelli personel hakkında bir düzenleme yer almadı.

Belirsizlik ortaya çıktı. Bu nedenle de bu kapsamdaki personel yarın işbaşı yapmak zorunda kalacak.

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler