Anasayfa » Medya Haberleri » 15 ilimiz için son 1,5 saat! Kaçırmayın...

15 ilimiz için son 1,5 saat! Kaçırmayın...

15 ilimiz için son 1,5 saat! Kaçırmayın...

Marketler için son 1,5 saat! Kaçırmayın...

Tarih :
15 ilimiz için son 1,5 saat! Kaçırmayın...

Bugün marketler açık mı? 30 Mayıs marketler bakkallar kaçta açılacak kaçta kapanacak? Sokağa çıkma yasağı kapsamında marketlerin çalışıp çalışmadığı vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Market alışverişi yapmak isteyenler bugün marketler açık mı sorusuna yanıt arıyor. Genelgeye göre; Büyükşehir statüsündeki 14 il ile Zonguldak'ta bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

BUGÜN SAAT 17:00'DE SÜRE DOLUYOR

30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere servis şeklinde satış yapabilecek.

FIRINA EKMEK ALMAYA GİTMEK SERBEST Mİ?

Yürüme mesafesinde size en yakın olan fırına ekmek almaya gitmek bugün ve pazar günü serbest! Yani saat 17:00'den sonra da ekmek almak için en yakın fırına gidebilirsiniz.

YÜRÜME MESAFESİ VE YÜRÜYEREK GİDİLEBİLİR

Evet, sokağa çıkma yasağının devam ettiği süre içerisinde, ekmek almaya gidebilirsiniz. Ekmek, temel ihtiyaç gıdası olduğu için vatandaşların ekmek almaya gitmek kaydıyla sokağa çıkmalarına izin veriliyor. Ekmek almaya giderken polis veya bekçi tarafından çevirilmeniz durumunda, fırından ekmek alıp döneceğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Araç kullanmak yasak ve araçla fırına sakın gitmeyin.

Kaynak : SGK Rehberi
İzmir Karaburun Belediyesi Geçici 4 İşçi Alacak
5 ilde daha asker uğurlamasına kısıtlama
Ani kararla yüzbinler mağdur oldu!
Nevşehir Nar Belediyesi Geçici 2 İşçi Alacak
İzmir İbb Grandplaza 4 İşçi Alacak
Aydın Kuşadası Belediyesi 1 İşçi Alacak
Yalova Subel Taşımacılık 1 İşçi Alacak
Denetimsiz satışlar gerçek esnafı mağdur ediyor

Benzer Haberler