Anasayfa » Medya Haberleri » Son dakika… ABD'yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme: Tutuklandı

Son dakika… ABD'yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme: Tutuklandı

Son dakika… ABD'yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme: Tutuklandı

ABD'deki protestoları ateşleyen siyahi George Floyd'un vahşice öldürülmesi olayı sonrası yaşananların bir numaralı sorumlusu polis memuru Derek Chauvin gözaltına alındı.

Tarih :
Son dakika… ABD'yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme: Tutuklandı
ABD'nin Minnesota eyaletinde George Floyd adlı siyahiyi gözaltına alırken boynuna dizini basıp ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin'in tutuklandığı bildirildi.

Minnesota Halk Güvenliği Departmanı Müdürü John Harrington tarafından yapılan açıklamada, Chauvin'in Floyd'un ölümüyle bağlantılı olarak tutuklandığı kaydedildi.

Hennepin Bölgesi Başsavcısı Mike Freeman'ın da Chauvin'in tutuklanmasıyla ilgili yerel saatle 13.00'te basın toplantısı düzenleyeceği ve cezai suçlamalarla ilgili bilgi paylaşacağı belirtildi.

Dolandırıcılıkla ilgili bir şikayet üzerine pazartesi günü George Floyd'u gözaltına alırken dizini ensesine basarak nefessiz kalmasına ve ölümüne sebep olan Chauvin ve beraberindeki 3 polisin işine son verilmişti.


Yoldan geçen vatandaşlar tarafından videoya alınan gözaltı sırasındaki polis şiddeti ülke genelinde büyük tepkilere neden olmuştu.

Olaya karışan polislerin tutuklanıp yargı önüne çıkarılması için başta Minnesota olmak üzere ABD'nin değişik yerlerinde protesto gösterileri sürüyor.

Anadolu ajansı
Kaynak : Sözcu
9 ilde daha asker uğurlamasına kısıtlama
Çemişgezek Belediyesi İşçi Alacak
İzmir Bakırçay Belediyesi İşçi Alacak
Kemah Öğretmenevi Geçici İşçi Alacak
Çalışılmış gibi sayılan 4 aylık sürenin sigorta primi ödenir mi?
Enez Belediyesi geçici işçi alacak
ÖSYM, bina sorumlusu için 297 TL ücreti nasıl buldu?
Hac parası yattı mı? Diyanet hac ücretlerini ne zaman iade edecek?

Benzer Haberler