Anasayfa » Medya Haberleri » Flaş iddia...Virüsü saniyeler içinde yok ediyor...

Flaş iddia...Virüsü saniyeler içinde yok ediyor...

Flaş iddia...Virüsü saniyeler içinde yok ediyor...

Almanya'da Dr. Hönle AG şirketi ve Frankfurt Üniversitesi ortaklığında yapılan bir araştırmada, UV ışınlarının corona virüsünü saniyeler içinde etkisiz hale getirdiği öne sürüldü. Aydınlatma cihazlarına uygulanacak sistemle virüsün yayılmasının engellenmesi hedefleniyor.

Tarih :
Flaş iddia...Virüsü saniyeler içinde yok ediyor...
Frankfurt Üniversitesi ile yürüttükleri araştırmanın sonuçlarını açıklayan Dr. Hönle AG, virüsün UV ışınları kullanılan aydınlatma cihazlarıyla kapalı ortamlardan ve yüzeylerden temizlenerek yayılmanın önüne geçilebileceğini savundu.

UV ışınların, bakteri ya da virüsleri temizlemekte kullanım alanları çok farklı. Anahtarlar, kapı kolları, banka kartları, oteller, gastronomi, okullar, kitaplar, cep telefonları, el aletleri, ayakkabılar, el çantaları ve gözlükler sayılabilenlerden birkaçı.

HİSSELERİ YÜZDE 25 ARTTI

Dr. Hönle AG’ye göre tüm bunlar corona virüsüne karşı UV ışınları yayan lambalar ya da özel cihazlarla dezenfekte edilebilecek. Özellikle insanların kalabalık olarak bir arada bulunduğu alanlarda UV ışınları ile virüsten arındırılacak.

Dr. Hönle AG, boyalarda ve verniklerde bu sistemin bir benzerini kullanıyor. Açıklanan yeni sonuçlarla birlikte şirketin hisseleri de yüzde 25 değer kazandı.

Kaynak : Sözcu
'Marmara Denizi'de bir deprem olursa 7,2'lik bir enerji var
8 Temmuz 2020'den önemli gündem başlıkları
ABD ekonomisinin ilacı maske mi?
Araç alacaklar dikkat!İbre tersine döndü
ÖSYM, bina sorumlusu için 297 TL ücreti nasıl buldu?
40 yıllık soruna 15 günde çözüm
Başkent'te EGO otobüsü otomobile çarptı: 2 yaralı

Benzer Haberler