Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan: Kapsamlı bir yasa teklifi sunacağız

Erdoğan: Kapsamlı bir yasa teklifi sunacağız

Erdoğan: Kapsamlı bir yasa teklifi sunacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada "Bu çerçevede kabine toplantımızda ayrıntılı bir şekilde değerlendirdiğimiz kapsamlı bir yasa teklifini grubumuz vasıtasıyla yakında Meclisin takdirine sunacağız" dedi.

Tarih :
Erdoğan: Kapsamlı bir yasa teklifi sunacağız
Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin toplantısının ardından yaptığı açıklamada, kabinenin 26. toplantısını az önce tamamladıklarını, bu toplantıda koronavirüs salgınıyla ilgili özellikle ekonomik gelişmeleri ve güvenlik konularını değerlendirdiklerini söyledi.

Salgınla mücadele için alınan her tedbiri hukuk devleti ilkesine uygun şekilde yürüttüklerini ifade eden Erdoğan, idari düzenlemeleri Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ve bakanlıkların genelgeleriyle; yasal düzenlemeleri ise meclisle çalışarak kanun olarak hayata geçirdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu çerçevede kabine toplantımızda ayrıntılı bir şekilde değerlendirdiğimiz kapsamlı bir yasa teklifini grubumuz vasıtasıyla yakında Meclisin takdirine sunacağız. Kamuoyunun yakından takip ettiği infaz düzenlemesi inşallah yarın TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacaktır. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları'nın ikisinin de yapısında değişikliğe gidiyoruz. Gıda, tarım, orman ve hayvancılık ile sağlık ve sosyal politikalar kurulları oluşturuyoruz. Daha önce sağlık ile gıda aynı kurul, sosyal politikalar ise müstakil bir kurulu olarak çalışıyordu."

Kaynak : SGK Rehberi
KYK yurtlarında yaz döneminde kalınmayacak
Otomotiv devi 15 bin kişiyi işten çıkaracak
Yeni araştırma: Evde maske virüsün yayılımını azaltıyor
Trump: Dünya Sağlık Örgütü'yle ilişkimizi sonlandırıyoruz
Bakan Selçuk, sanatçı Berna Laçin'le dalga geçti!
Gerilim tırmandı! ABD'den zehir zemberek sözler
Devletten, sahip olunan çocuk başına 600 TL maddi yardım!
Muharrem İnce, canlı yayını terk etti

Benzer Haberler