Anasayfa » Emekli » 12 milyon emekliye yapılan 12 milyar niçin gölgelenmeye çalışılıyor?

12 milyon emekliye yapılan 12 milyar niçin gölgelenmeye çalışılıyor?

12 milyon emekliye yapılan 12 milyar niçin gölgelenmeye çalışılıyor?

Fox Haber kanalı muhalifliğini bir üst seviyeye çıkararak 12 milyon emekliye kanun değişikliği yapılarak erken ödenecek ikramiye ödemesini TTB Başkanını da yanına alarak gölgelemeye çalıştı.

Tarih :
12 milyon emekliye yapılan 12 milyar niçin gölgelenmeye çalışılıyor?

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

6 Nisan 2020 tarihinde yayımlanan Fox TV ana haber bülteninde; Türk Tabipler Birliği Başkanı Sinan Adıyaman tarafından bayram ikramiyeleri için "sosyal mesafenin korunması adına ya evde ödensin ya da banka hesaplarına yatırılsın" şeklinde bir öneride bulunulmuştur.

2020 yılı Ramazan Bayramı 24-26 Mayıs 2020 tarihlerine rastlamakta olup, Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 12 milyon emekli ve hak sahibine yapılacak Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemesi kanun değişikliği yapılarak öne çekilmiştir.

Buna göre, 2020 yılı Ramazan Bayramı ikramiyeleri, 4/a (SSK) kapsamındakilere 7-10 Nisan 2020, 4/b (BAĞKUR) kapsamındakilere 11 Nisan 2020, 4/c (EMEKLİ SANDIĞI) kapsamındakilere ise 11 Nisan 2020 tarihinde ödenecektir.

7 Nisan Salı günü ödenmeye başlayacak olan bayram ikramiyeleri, emeklilerin maaşlarını almakta oldukları 28 banka ve PTTBANK hesaplarına gönderilerek ödeneme yapılacaktır. Dolayısıyla emekliler, bankalarda sıraya girmeden hesaplarından bankamatik kartları ile ikramiyelerini alabileceklerdir.

12 milyon emeklinin yaklaşık 5 milyonunu 65 yaş ve üzeri kişiler oluşturmaktadır. Yürürlüğe konulan genelgelerle bu yaş grubundaki kişiler için salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır. Söz konusu kişilerin bayram ikramiyeleri ise herhangi bir mağduriyete mahal vermeksizin, "Vefa Sosyal Destek Projesi" kapsamında evlerinde ödenecektir.

Sonuç olarak uygulamayı bilmeden sırf muhalefet etmek için muhalefet etmeye kalkarsanız, fiili uygulaya geçen haberde olduğu gibi öneri olarak haber yaparsınız. Muhalefete evet ama cahilce muhalefe hayır diyoruz.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler