Anasayfa » Medya Haberleri » Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım

Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım

Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım

Ankara Üniversitesi:- "Prof. Dr. Aykut Özkul, koronavirüse karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardı"- Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş:- "Arkadaşlarımı kutluyorum inanıyorum ki devamı da var, dahası da olacak"

Tarih :
Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım
Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Aykut Özkul'un yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan "SARS-COV-2 virüsünün izolasyonu"nu başardığı açıklandı.
Üniversitenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Prof. Dr. Aykut Özkul'un çalışmalarına ilişkin bilgi verildi.
Açıklamada, "Üniversitemiz Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, koronavirüse karşı (Kovid-19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardı." ifadesi kullanıldı.
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de Twitter hesabından, "Arkadaşlarımı kutluyorum inanıyorum ki devamı da var, dahası da olacak." değerlendirmesini yaptı.

Ankara Üniversitesindeki çalışmanın Biyoteknoloji Enstitüsü ile Veteriner Fakültesi Viroloji Laboratuvarlarında yürütüldüğü öğrenildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Kabataş-Bağcılar tramvay hattında seferler normale döndü
TOKİ kuraları ne oldu? | TOKİ kuraları çekildi mi?
Trump talimatı verdi! ABD, Almanya'dan askerlerini çekiyor
Çocukların kavgasına aileleri de karıştı: 2 ölü, 12 yaralı
Üzerine duvar devrilen belediye işçisi hayatını kaybetti
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Erzurum Havalimanı' açıklaması
20 bin TL'lik şaka karakolda bitti

Benzer Haberler