Anasayfa » Medya Haberleri » THY: Gönüllü ücretsiz izin ve kısmi çalışma uyguluyoruz

THY: Gönüllü ücretsiz izin ve kısmi çalışma uyguluyoruz

THY: Gönüllü ücretsiz izin ve kısmi çalışma uyguluyoruz

THY: Gönüllü ücretsiz izin ve kısmi çalışma uyguluyoruz

Tarih :
THY: Gönüllü ücretsiz izin ve kısmi çalışma uyguluyoruz

Türk Hava Yolları (THY): (Şirketimiz) Personel giderleri ile ilgili gönüllü ücretsiz izin ve kısmi çalışma gibi maliyet azaltıcı tedbirler almaktadır

Türk Hava Yolları (THY,) operasyonel maliyetlerini azaltmak ve finansal likiditesini artırmak için çalışmalar yapıldığını, bu kapsamda bazı maliyet azaltıcı tedbirlerin alındığını duyurdu.

THY'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şirketin, yeni tip koronavirüs sebebiyle tüm dış hat uçuşlarını 27 Mart'ta durduğu, iç hat uçuşlarının ise önemli büyükşehirlere olmak üzere kısıtlı şekilde gerçekleştirildiği aktarıldı.

Ortaklığın, şirketin operasyonel maliyetlerini azaltmak ve finansal likiditesini artırmak için çalışmalar yaptığı dile getirilen açıklamada, "Personel giderleri ile ilgili gönüllü ücretsiz izin ve kısmi çalışma gibi maliyet azaltıcı tedbirler almaktadır. Planlanan yatırım kalemlerinden önemli bir bölümünü iptal etmektedir veya ertelemektedir. Ayrıca, yeni finansman imkanlarını değerlendirerek likidite seviyesini güçlü tutacak önlemleri almaktadır. Önemli tedarikçiler ile görüşülüp ödeme takvimlerinin revizesi üzerine çalışılmaktadır. Salgının etkisinin süresi ve büyüklüğüyle ilgili farklı senaryolar ve eylem planları üzerine çalışılmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
İŞKUR'dan günlük 85 TL ödeme!
WhatsApp grubundan çıkan memura disiplin cezası verilebilir mi?
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Oğlu dolandırdı babası sakladı
Almanya ekonomisi için tehlike çanları çalıyor!
Develi’de 90 kişi karantinaya alındı!
2828 sayılı Kanuna göre atanacak 1.343 kişide hangi özel şartlar aranıyor?
Dövizde gün sonu fiyatları

Benzer Haberler