Anasayfa » Medya Haberleri » Görüntüler tepki çekmişti! İBB paylaştı: Organize kötülük

Görüntüler tepki çekmişti! İBB paylaştı: Organize kötülük

Görüntüler tepki çekmişti! İBB paylaştı: Organize kötülük

Görüntüler tepki çekmişti! İBB paylaştı: Organize kötülük

Tarih :
Görüntüler tepki çekmişti! İBB paylaştı: Organize kötülük

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada yüzde 50 kuralına uymayan otobüsün verileri paylaştı. İBB'den yapılan açıklamada, otobüs hattındaki yoğunluğun şüpheli olduğu belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu sabah yolcu taşıma kapasitesini yüzde 50 düşürme kuralına uymayan 62 No’lu Kağıthane-Kabataş Hattı / B1530 No’lu ve 146 No’lu Boğazköy-Bakırköy Hattı – A1737 No’lu otobüsle ilgili ikinci bir açıklama yaptı. İBB, ilk yaptığı açıklamada, "Yapılan inceleme sonucunda kurallara aykırı şekilde yolcu taşıyan aracın şoförünün sertifikasının iptal edilmesine karar verildi. Söz konusu şoför bundan böyle hiçbir Özel Halk Otobüsü veya diğer işletmelere ait araçları kullanamayacak." ifadelerine yer vermişti.

"ŞÜPHELİ DURUM TESPİT EDİLDİ"

Konuyla ilgili incelemesini sürdüren İBB'den ikinci bir açıklama geldi. Araçların hat verilerinin paylaşıldığı açıklamada, "Hem 15 Mart 2020 Pazar günü hem de 22 Mart 2020 Pazar günü (geçen hafta) verileri ile bugünü karşılaştırdık. İncelememiz sonucunda ulaştığımız veri son derece ilginçti. Bir önceki hafta 30 durak boyunca sadece 1 yurttaşımızı taşıyan aracımıza önlemlerin arttığı 1 hafta sonra aynı anda Pazar sabahı 06:00’da 47 kişinin binmesi daha önce karşılaşılmamış bir durumdur. Bu şüpheli durum kameralarla da tespit edilmiştir. İdari makamlara bildirim yapılacaktır." denildi.

"Murat Ongun
?
@Mrt_Ongun
Değerli İstanbullular
Lütfen dikkatle okuyun ve paylaşın. Bu, İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik organize kötülüğün fotoğrafıdır. Bugün önce troll hesapların sonra da bazı basın organlarının paylaştığı "dolu otobüs" fotoğraflarındaki olağanüstü durumu yakından araştırdık."

İşte İBB tarafından yapılan o açıklama:

"Bugün sosyal medyaya Otobüs AŞ işletmemize bağlı 2 hatta yaşanan yoğunluğa dair görüntüler yansımıştır. Pazar sabahı 06:00 sularında yaşanan bu yoğunluk bu zamana kadar görülmemiş bir hareketlilikti. Bunun üzerine öncelikle, araç içi görüntüler incelenerek yoğunluğun doğru olup olmadığını araştırdık. İnceleme neticesinde 2 hattımızda yoğunluk tespit edildi. Pazar sabahı 06:00 sularında yaşanan bu sıradışı hareketlilik üzerine, aynı hatlarda veri analizi yaptık. Hem 15 Mart 2020 Pazar günü hem de 22 Mart 2020 Pazar günü (geçen hafta) verileri ile bugünü karşılaştırdık. İncelememiz sonucunda ulaştığımız veri son derece ilginçti. Şimdi bu veriyi sizlerle paylaşıyoruz:

1- 62 No’lu Kağıthane-Kabataş Hattı / B1530 No’lu Araç

Bu hattımızda toplam durak sayısı 30’dur. 15 Mart 2020 Pazar günü 30 duraklı hattımızı toplamda 41 yolcu kullanmıştır. 22 Mart 2020 Pazar günü yani geçen hafta 30 duraklı hattımızı sadece 1 vatandaşımız kullanmıştır. Salgının boyutunun 1 haftada artması ve sokağa çıkma faaliyetlerinin çok daha azalmasına rağmen bugün yani 29 Mart 2020 Pazar günü bu hattımızdaki yolcu sayısı 71 olmuştur.
Burada asıl dikkat edilmesi gereken detay sadece 1 duraktan Fazilet Durağı’ndan araca aynı anda 47 yolcunun binişi olmuştur. Bu daha önce karşılaşılmamış bir durumdur. Aracı kullanan şoför uyarısına rağmen binişin gerçekleştiğini söylemiş ve 10 dakika sonra yeni araç geleceği söylendiği halde aynı anda 47 kişi otobüse binmiştir.

Bir önceki hafta 30 durak boyunca sadece 1 yurttaşımızı taşıyan aracımıza önlemlerin arttığı 1 hafta sonra aynı anda Pazar sabahı 06:00’da 47 kişinin binmesi daha önce karşılaşılmamış bir durumdur. Bu şüpheli durum kameralarla da tespit edilmiştir. İdari makamlara bildirim yapılacaktır.

2- 146 No’lu Boğazköy-Bakırköy Hattı – A1737 No’lu Otobüs

Bu hattımızda görev yapan otobüsümüz tam 72 durak kat etmektedir. 15 Mart 2020 Pazar günü 72 duraklık hattımızı 51 vatandaşımız kullanmıştır. 22 Mart 2020 Pazar günü yani geçtiğimiz hafta 72 duraklık hattımızı sadece 31 vatandaşımız kullanmıştır. Salgının boyutunun 1 haftada artması ve sokağa çıkma faaliyetlerinin çok daha azalmasına rağmen bugün yani 29 Mart 2020 Pazar günü bu hattımızdaki yolcu sayısı 65’e çıkmıştır. Burada da dikkatimizi çeken hareketlilik sadece 2 duraktan 41 kişinin araca binmesi olmuştur. Bu da daha önce hattımızda Pazar sabahı 06:00 sularında yaşanmamış bir hareketliliktir. Binişler Araslı ve KİPTAŞ duraklarından gerçekleşmiştir.

Yaptığımız incelemelerde bu paylaşımların belirli bir siyasal görüşe yakınlığı ile tanınan hesaplardan başlatıldığı tespit edilmiştir. Özellikle daha önce siyasi görevlerde üstlenmiş bir kişi, bugünkü paylaşımında ‘ Bak fotoğrafı çeken vatandaş gizli saklı da değil. Kendisi paylaşıyor. Bizim farkımız tüm bilgileri verdik, gidin bakın’ diyerek fotoğrafı ‘Onder’ isimli kullanıcının yaydığını açıkça doğrulamıştır. Söz konusu ‘Onder’ isimli şahsın sosyal medya hesabı tarandığında, bu kişinin Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, genel başkan yardımcılarına ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sayısız hakaretleri tespit edilmiştir. Bu ekran görüntüleri de siz değerli basın mensuplarına ek dosyada sunulmuştur. Bu hakaretler için ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.
Nihayetinde, hiçbir Pazar sabahı 06:00 sularında yaşanmayan hareketliliğin sokağa çıkma oranının yüzde 90 azaldığı İstanbul’da bugün gerçekleşmesi şüphe ile karşılanmıştır. Sadece 1 hafta önce 1 kişinin bindiği otobüse 1 hafta sonra toplamda 71 kişinin binmesi üstelik bunun 47 tanesinin aynı duraktan olması, organize bir faaliyetin gerçekleştiğinin göstergesidir. Otobüs içi kalabalık fotoğraflarını sosyal medyaya yayan kişilerin hem bir siyasi parti ve genel başkanına hem de İBB ve başkanına çok sayıda hakaret mesajları paylaşması da, organize kötülüğe dair kuşkularımızı kuvvetlendirmiştir.

Ülke olarak küresel bir salgının yarattığı büyük sorunlarla el ele mücadele ederken, sırf İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu karalamak için yapılan bu organize kötülüğü şiddetle kınıyoruz. Bu işin arkasında olan ve işe dahil olan herkesle delil toplama süreçlerinin ardından yargı önünde hesaplaşacağımızı belirtir, değerli İstanbul halkının bunun gibi çok sayıda iftira ve karalama kampanyalarına itibar etmemelerini rica ederiz."

 

Kaynak : Milli Gazete
Kamu bankalarından 'kredi kampanyası' uyarısı
İstanbul Müftüsü'nden Yaz Kuran Kursu ve cemaatle namaz açıklaması
Emekli maaşı olan bakım parası alabilir mi? Kimler engelli bakım aylığı alır?
Ünlü otelin CEO’su: Normale dönmek yıllar alacak
Peak Games'in kurucusu konuştu... Rekor satıştan aslan payını kim aldı?
10 kamu kurumu ilanla yüzlerce personel alıyor
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
UNICEF'den flaş Ebola açıklaması
Otogaz fiyatlarına 19 kuruş zam yapıldı
İki metrelik sosyal mesafe, virüsün bulaşma riskine karşı daha etkili
Tarih belli oldu! 1 Temmuz'da geliyorlar
Eskişehir Alpubel 4 İşçi Alacak
İkinci el araç piyasası yükseldi, galericiler piyasaya yetişemiyor
Bartın Gıda Geçici 6 İşçi Alacak
Geçici iş ilişkisi nedir?İşte ayrıntılar...
Kütahya Altıntaş SYDV Geçici 4 İşçi Alacak
Taşıt kredisinde markalar belli oldu! İşte tam liste...
Engelli çocuğu olana yaştan indirim yapılır mı?
Cumhurbaşkanlığı'ndan yeni idari izin yazısı: Onlar da dahil edildi
Afyonkarahisar Üç Hilal Geçici 1 İşçi Alacak
Ten rengi değişen doktor yaşamını yitirdi

Benzer Haberler