Türkiye'de koronavirüssüz şehir var mı?

Türkiye'de koronavirüssüz şehir var mı?

Türkiye'de koronavirüssüz şehir var mı?

Tarih :
Türkiye'de koronavirüssüz şehir var mı?

Türkiye'de koronavirüs vakası 5698' yükselirken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 92'ye yükseldi. Vatandaşlar ise virüsün hangi şehirlerde görüldüğünü veya virüssüz şehir var mı? diye merak ediyor

Sağlık Bakanlığı bu konuda herhangi bir açıklama yapmıyor. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı'nın dün yayına alığı "https://corona.cbddo.gov.tr/" adresli Türkiye'deki ve dünyadaki son veriler güncellenerek açıklanıyor. Sitede iyileşenler ve ölüm oranı yer alırken Türkiye ile ilgili şehirler kısmı ise açıklanmıyor.

Bunun açıklanmamasının en önemli sebebi olarak İtalya örneği gösteriliyor. İtalya'da koronavirüsün hangi şehirlerde hangi oranda görüldüğü açıklandıktan sonra halk virüs görülmeyen şehirlere doğru akın etti. Bu durum ise koronavirüsün daha da fazla yayılmasına sebep oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 25 Mart tarihli basın toplantısında "Gerektiğinde açıklarız ama virüs her yerde varmış gibi düşünün ve tedbirlerinizi buna göre alın" dedi. Günlük test, vaka ve kaybedilen hasta rakamları, Sağlık Bakanlığı sitesinde canlı olarak yayınlanıyor.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler