Anasayfa » Medya Haberleri » Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alacak!

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alacak!

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alacak!

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alacak!

Tarih :
Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alacak!

Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımının yanı sıra işçi alımı da yapacak. Kurum, İŞKUR aracılığıyla 10 bin personel almaya hazırlanıyor.

İŞÇİ ALIMIDA YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımının yanı sıra işçi alımı da yapacak.

2020 yılı kamu personeli ve kamu işçisi alımı için geri sayımda sona gelinirken en çok araştırılan konu, işçi alımının ne zaman hangi kadrolara yapılacağı ve kaç işçi alımı yapılacağı konuları oldu.

FAHRETTİN KOCA: 32 BİN SAĞLIK PROFESYONELİ ALACAĞIZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son açıklamada, sağlık profesyoneli kadrolarına 32 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Bakan Koca, "Sağlık çalışanlarımızın maddi koşullarını daha iyi hale getirmek için harekete geçtik. Cumhurbaşkanımıza ve Maliye Bakanımıza bu konudaki hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Bir önemli gelişme daha: 32.000 sağlık profesyonelini işe alıyoruz."dedi.

Sağlık Profesyonelleri: Hemşire, ebe, tekniker, teknisyen, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, psikolog, diyetisyen gibi kadrolarda çalışan personellere sağlık profesyonelleri denir.

İŞÇİ DE ALINACAK

Sağlık Bakanlığı personel alımının yanı sıra işçi alımı da yapacak. Konu ile ilgili TBMM Gazetecisi Murat Polat bir açıklama yaptı. Polat açıklamasında 32 bin personelin yanı sıra 10 bin de işçi alımı yapılacağını söyledi.

İŞKUR ÜZERİNDEN ALINACAK

Polat , Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 32 bin sağlık personeli müjdesini verdi 32 bin personel haricinde 10 bin işçi de İŞKUR vasıtası ile alınacak."

İşte Murat Polat'ın o mesajı;

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler